Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet LAN-ozni? (...

Hogyan lehet LAN-ozni? ( netkábellel )

Figyelt kérdés
Hogyan lehez LAN-ozn netkábellel ?? Összekötöttem a két gépet netkábellel , ... tovább ??? Csak értelmes válaszokat !!! Mind a kettő Windows 7
2011. máj. 28. 17:33
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
55%

Netkábel nem létezik! UTP vagy az Ethernet az elterjedt megnevezés. Régebben még az sem volt mindegy, milyen kábelt használsz két gép közvetlen összekapcsolására kereszt bekötésű UTP kellett. Ma már elvileg mindegy milyen kábelt használsz, mert a hálókarik auto MDI/MDIX -ek lettek.


Hogy mi kell hozzá?

Semmi. Csak megfelelő kábel, valamint a gépeknek FIX IP címet kell adni. Ha játék céljából építesz LAN -t, akkor célszerű a tűzfalat ideiglenesen letiltani (ha nem akartok portokat nyitogatni).

Ha fájlokat akartok csereberélni, akkor az ehhez szükséges többi beállítást itt találod:

[link]

2011. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az nem net kábel,hanem hálózati kábel,feltételezem UTP.Ha két gépet közvetlenül kötsz össze, akkor cross kábel kell.nézd meg a vezeték két végét, ha a színek ugyan olyan sorrendben vannak akkor nem jó,ha fordítva,akkor jó.Valószínűleg rossz kábeled van.Szerezz 2 simát(1 már lehet hogy van :) ) és egy hubot vayg switchet,vagy egy cross kábelt.Ha ezek megvannak akkor dugj össze mindent értelemszerűen.aztán Hálózati beállítások,ip cím beállítás-> egyik gépnek legyen pl 192.168.0.0, a másiknak 192.168.0.1

És kész,a gond sztem a kábellel lesz.

2011. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második te mindek szól hozzá, amikor szart se értesz a dolgokhoz? :) Hmm? :)
2011. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem játékokra kéne, akkor összekötöm a két gépet UTP kábellel , megváltoztatom az IP címet , mind2-n egyforma legyen , vagy úgy,hogy egyiken 192.168.1.0 ,a másikon meg 192.168.1.1 , vagy hogyan , ott amikor kell áttállítani az IP címet , alatta lehet álítani még 2 cuccot , az mi , ahhoz ne nyuljak , már próbálkoztam , beirtam az IP címeket , különbözőt a 2 gépen , egyiken beirtam 192.168.1.0 , a másikon beirtam 192.168.1.1 , és nem ment , alatta az IP cím alatt voltak még üres helyek , pontosabban 2 , oda mit kell ?? Köszi
2011. máj. 28. 23:41
 5/6 anonim ***** válasza:
192.168.1.0 nem is lehet IP cím...
2011. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bocs elirtam ... délelőtt csinálltuk a haverommal , én közbe játszottam a DIRT 2-t , ezért nemigen figyeltem oda , a haverom csinállta , mert ő már egyszer csinállta, de nem lett jó ... 192.168.1.1 , a másik 192.168.1.2
2011. máj. 28. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!