Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy a legészszerűbb beállítan...

Hogy a legészszerűbb beállítani a virtuális memóriát?

Figyelt kérdés
Mindíg azt írja h a virtuális memória minimuma túl kicsi.
2011. máj. 30. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamikor nagyon régen én is módosítottam, akkor a Start menü keresőjébe beírtam, hogy virtuális memória méretének megváltoztatása. Innentől kezdve eléggé egyszerűen változtatható fölfelé! Ha lefelé állítod be, akkor újra indítás után lesz oké minden. (XP)
2011. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, elég csak a virtuális memóriát beírni!
2011. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És innen hogyan tovább bocsi de naon idegesít már h folyton írkálja ezt a hülyeséget:S
2011. máj. 30. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ajánlott a RAM méretének másfélszeresét beállítani. Tehát van van 1GB RAMod, akkor 1,5GB a virtuális. Amennyit beállítasz, az a mennyiség a merevlemez szabad tárhelyéből levonódik. Ha automatikusra állítod, azért nem ajánlott, mert a rendszer képes elég nagyra állítani magától. Illetve ha van 4GB vagy több RAMod, akkor nem is fontos virtuális memóriát beállítani, mert lassabb mint a memória. Nem kötelező a rendszerpartíción elhelyezkednie, ha van több partíciód, azokon is be tudod állítani.


Beállítani a sajátgép tulajdonságain belül a speciális beállításokon belül a speciális fül teljesítmény gombjának szintén a speciális fülén található Módosítás gombbal tudod.

2011. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nkem ez régi gépen kéne azon van 256Mb RAM.A meghajtó teljes mérete pedig 37,2GB a foglalt meg 32,2GB.Akk most hogyan kéne?Bocsi h kicsit szájbarágós de szeretném ha 100%-osan működne
2011. máj. 30. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad most mennyire van állítva. Mivel van elég szabad hely a merevlemezen, akár 1GB-ot is beállíthatsz virtuális memóriának, annál nem valószínű hogy jelezni fog a rendszer, és tárhelyileg is elfér. Ha mégsem lenne elég az 1GB, megemeled 1,5-re. Itt nincsenek meghatározott számok és méretek, akkorára veszed, amennyire akarod, vagy tudod. Ha nagy a virtuális memória az csak segítség, egyedül a helyet foglalja, mivel a merevlemez segít be másodlagos memóriaként.
2011. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ööö köszike most úgy van állítva h a windows kezelje.Mit állítsak 1 Gb-re?
2011. máj. 30. 20:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem egy fix értéken van. Ha a Windows kezeli, elvileg nem kellene jeleznie, mert ha túl alacsony, akkor magától megemeli. A másik megoldás ugyanott a kézi megadás, amikor van egy minimum és egy maximum, de ír is egy ajánlott értéket. Ott mondtam hogy ha 1GB-ra van állítva, talán nem szól. De mivel automata, lent talán ki is írja mennyit foglal jelenleg.


A megoldás annyi lett volna, hogy a jelenlegi maximumát megemeled, ha kézileg van megadva.

2011. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés köszike a válaszokat.Remélhetőleg működik:)
2011. máj. 30. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!