Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazdaként Unix vagy...

Rendszergazdaként Unix vagy Windowos alapú serverről érdemes többet tanulni?

Figyelt kérdés
Látom, mindkettőt keresik, ám még is. Általánosságban véve melyikkel könnyebb munkát találni?
2011. máj. 30. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha probléma megoldásra akarsz koncentrálni akkor win... :D

De ha beüzemelés stb akkor unix

2011. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez így egy kicsit ködös nekem.

Szóval win ha egyszerűen akarom megoldani a dolgokat és unix ha szeretek babrálni a rendszerben?

Vagy munkát vállalni win-el könnyebb, esélyesebb, de unixal más a munkakör célozható meg?

Nekem az a lényeg, melyik keresettebb a munkaerőpiacon.

2011. jún. 1. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőre szükség van. De ami az én arcom elé került hírdetés, ott linuxra vágynak, szó szerint éheznek a linuxot+hálózatot komolyan ismerő emberekre.
2011. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az jó, mert winel gyengébben állok.
2011. jún. 2. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kisvállalatnál dolgoznál, akkor win.

Ha inkább nagyobb cégnél ill. komolyabb rendszerekkel dolgoznál, akkor Unix.


Windows egyébként rohadtul nem való szervernek és én pl. sehol nem használnék windowst szerver gépen, de kis cégeknél sok helyen használják, mert egy windows server licensz olcsóbb, mint amennyivel többet kéne fizetni egy unix rendszergazdának.

2012. febr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!