Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most kaptam egy új laptopot,...

Most kaptam egy új laptopot, és még "szűz", nincs rajta operációs rendszer. Fel szeretném telepiteni a hozzá kapott operációs rendszert. Próbáltam én magam feltelepiteni, de nem indult automatikusan. Segitene valaki?

Figyelt kérdés

FreeDOS alatt fut a laptop és ehhez nem értek.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy mégis hogyan tudnám feltelepiteni a hozzá kapott operációs rendszert vagy másat?


2011. jún. 7. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is a gép indulásakor be kell lépned a BIOS-ba, ezt a DEL vagy F2,F12 gombokkal érheted el, ott kiválasztod a boot priorityt, vagyis, hogy miről bootoljon be elsőnek, oda beállítod a dvd-drive-odat.

Ezután restart majd kéri hogy nyomj meg valamilyen gombot ezután betölti és magától megy a többi.

2011. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt probaltam de nem jon be Bios sajnos:(
2011. jún. 7. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval figyeld meg , hogy elinduláskor milyen gombot kér, lehet hogy ESC, F1, nem tudom ez eltérő is lehet. Milyen tipus?
2011. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Asus, az elejen 3 lehetoseg kozul tudok valasztani.

1. az hogy fusson a gep ugy hogy mindent ami "benne van" felismer fullon

2. az talan hogy az elozoeket beolvassa de halozat nelkul

3. az hogy siman fut FreeDos alatt


Ilyet meg nem lattam es tanacstalan vagyok

2011. jún. 7. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért lehet, mert az F8-at lenyomtad előtte és így nem a BIOS-ba lép be, hanem a boot-menübe, ha jól tudom, vagyis ott eldöntheted, hogy csökkentett módban fusson stb... vagy félreértem? :S F2-vel is próbáld rögtön elindítás után.
2011. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csokkentett mondban csak akkor futhat ha mar van rajta operacios rendszer, mint mar mondtam csak FreeDos alatt fut,

nekem kellene valahogyan elinditanom a windowst hogy fusson a telepito.

Valahogy igy


D:\>setup.exe

2011. jún. 7. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem, hátén még igazából sosem láttam FreeDost, úgyhogy passz..

Egyébként, ha ez is valamilyen oprendszer, akkor ha elindítod, akkor a dvd-ről is el tudod indítani elvileg.., mint egy sima progit, nem?

2011. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem ez nem op.rendszer sajnos.
2011. jún. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!