Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elvesztettem a laptopomat....

Elvesztettem a laptopomat. Van esély arra, hogy lenyomoztatom? Azt hallottam lehet ilyet. Többi lennt.

Figyelt kérdés

MSI márkájú laptopomat pár napja a vonaton felejtettem...

Azt hallottam hogy a gépekben van valami chip,amivel a rendőrök le tudják nyomozni,ha ellopják vagy elveszik ilyesmi.Tudtok erről mondani valamit?Tavaly vettem,nemtudom hogy lehet e benne ilyen chip.Amúgy már végigtelefonáltam a vasutállomásokat de nem találtak ....

Köszi a válaszokat


2011. jún. 9. 10:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
hogy tudtad ott hagyni ?:S
2011. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát ilyen szerencsecsomag vagyok...mentünk haveromékkal a vonaton és leszálltunk közbe baromkodtunk...azt piff ennyi volt...itthon kirántják a beleimet ha megtudják xD
2011. jún. 9. 10:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy lenne benne bármi ilyesmi.

Abban pedig biztos lehetsz, hogy a rendőrség a füle botját se fogja megmozdítani érted.

2011. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát,nem akarlak elkeseríteni,de egy MSI-t ha elveszítesz,az elég gáz.Amúgy ha nem kéz alatt vetted,akkor meg kell legyenek a papírjai,ha megvannak a papírjai,abban benne kell legyen a gyári száma,az alapján szerintem rendőrségen keresztül,megkeresve a netszolgáltatódat le lehet blokkolni rajta mindennemü nethez kapcsolódó tevékenységet.


Ha pedig a net blokkolásra kerül rajta,akkor -valljuk be- még a legdrágább hardverrel felszerelt gép is értéktelenné válik előbb-utóbb,ugyanis nem frissül az oprendszer,nem frissül a vírusirtó.Szolgáltatón keresztül szerintem el lehet kapni a tolvajt.Hacsak nem volt olyan hülye,hogy mondjuk az első tóba,folyóba dobta.


Azért pár kérdés:


Le volt jelszavasítva rajta pl. a belépés?

Hogy felejthetted ott?

Az ember ilyesmit,értéktárgyat nem szokott csak úgy vonaton,buszon,állomáson felejteni.

2011. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen volt rajta jelszó nemtud belépni csak ha ujrateszi a gépet,de akkor már nem fér acuccaimhoz,de azért szeretném visszakapni.Leraktam magam mellé és amugy is sok cuccunk volt ,nem vettük észre hogy ott maradt..vadbarom vagyok tudom.:S A netszolgáltatón keresztül valamit lehet akkor csinálni elvileg?

És köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 9. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:

@10:51

A mobilnetet blokkolhatják, de a wifit nem tudják. Különben is, akár jelszavas akár nem, első dolgom lenne újrarakni, ha találnék egy laptopot.

2011. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hű, atyám! :-S


Annak lába kelt, az tuti. :-S

2011. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rendőrség kb annyit fog tenni, hogy ha valahol találnak egy olyan sorozatszámú laptopot, mint a tiéd, akkor visszakapod, de energiát nem fognak fektetni bele.
2011. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Smartguy86 ***** válasza:
Ha talált tárgyként nincs meg, akkor azt bizony buktad. Azt meg én kizártnak tartom, hogy le lehessen tiltani az internet hozzáférést rajta. A gépeket az IP címen kívül a hálózati kártya MAC adress-e azonosítja, de ha jól tudom, az is megváltoztatható. Nameg kétlem, hogy MAC adress alapú tiltást ki lehetne adni, hiszen sok router is MAC alapon azonosítódik...
2011. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát azért köszönöm a válaszokat asszem jó nagy szopás lesz nyaram!
2011. jún. 9. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!