Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy torrentes oldalról szeretn...

Egy torrentes oldalról szeretnék XVid -es avi kiterjesztésű filmet letölteni aztán egy DVD- re rárakni. De hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Melyik a legmegfelelőbb program hozzá? és ha jol tudom xvid-es filmet nem lehet rátenni. már próbáltam filmet kíirni de akkor a hangot sose játszotta le, miért?

HA lehet lépésről lépésre leírnátok hogy hogyan csináljam


2011. jún. 12. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

convertxtodvd

megnyitod a fájlt, majd az írás gombra kattintva átkonvertálja, és kiírja.

2011. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt úgy érted, hogy leszedsz egy filmet, aztán dvd-formátumba akarod konvertálni? Vagy a levett filmet nem tudod normálisan lemezre menteni már eredeti formátumban sem????

(dvd-re azt teszel, amit akarsz -meg persze ami ráfér, csak lehet, hogy adatírás funkciót kellene választani)

2011. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
legelőször asahmpoo burningal próbálkoztam. szépen rá is írtam ,de mikor beteszem a DVD -lejátszóba a film szépen elindul tökéletes grafikával meg minden csak egy baj van hogy teljesen néma tehát semmi hang. ezzel mit lehet kezdeni? Adatírási funkcó melyik programban van mert amit én használok abba nincs . Ja és a converXtoDVD _vel is próbálkoztam de ott is ugyanez a hiba lépett fel :S
2011. jún. 12. 20:03
 4/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Mivel az xvid fájlkiterjesztés a kodekre utal, biztos, hogy az (asztali) DVD lejátszód tudja ezt?

Kvázi: ha a számítógépen a DVD-ről lejátszva, ott sincs hang?

2011. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy tudja -e ?
2011. jún. 12. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A számítógépes dvd-író megfelelő lejátszóprogrammal (VLC) le tudja játszani a felvett filmeket. A pc-én sincs hang?
2011. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Úgy, hogy a közismerten, nagy általánosságban AVI-nak hívott fájlok nem "egyformák". Az avi csak egy úgynevezett konténerfájl, amiben különböző kódolású hang és videofájl van (vagy pl. akár több hang is).

A te fájlod annyiban más, hogy mivel xvid a kiterjesztése, nyilván azért, mert az xvid kódolással készült.(De ha átírod Avi-ra, akkor sem változik semmi.)

Szóval, ha az asztali DVD lejátszó nem ismeri az xvid kódolást, akkor nem fogja lejátszani.

Sajnos a köztudatban a divx-es lejátszó azt jelenti, hogy lejátszik avi-t, pedig ez nem így van. Ha a lejátszó ismeri azt a kódolást, amivel az avi készült, akkor lejátsza, ha nem, akkor nem. Tulajdonképpen ez a számítógépen is így van, ezért telepítenek egyesek kodekekek, vagy használnak olyan lejátszót, ami alapból tartalmazza, mint például a VLC Player.

Az asztali lejátszókat - már amelyiket lehet - csak firmware frissítéssel lehetne esetleg rávenni újabb kódolású filmek lejátszására.

2011. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a segítségeket de megoldottam :))

átkonvetáltam .vob kiterjesztésre és tökéletesen müködik :DD

köszi azért hogy segítettetek

2011. jún. 12. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!