Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez? Eltűnt minden a gépemrő...

Mi ez? Eltűnt minden a gépemről és valami baj van a merevlemezemmel! Windows XP Restore. Mit csináljak? :S

Figyelt kérdés

Jött egy vírus, majd kiírta, hogy restartoljak... restartoltam, és minden eltűnt a gépemről, semmi háttér, semmi program, még Paint sincs! még explorer se, semmi kép semmi mappa, semmi, csak a tálca! Kidob valami Windows XP Rrestore programot ami megkeresi a hibákat és kiírja a hibákat de persze azegészprogram angol, nem nagyon értek minden szót, főleg szakszavakat, nem vagyok egy zseni... Hiába megyek rá bármire is, ugyanaz. Restart, és újból ugyanaz...


Hívjak el valami szám.gép zsenit? Megmenthetőek a fájlok a gépemen? :( Semmit nem írtam ki CD-re, mindenem elveszne :S


2011. jún. 14. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem már elveszett valszeg minden,de szívesen segítek.Ha érdekel a dolog,keress meg a gyakorikerdesek.hu n keresztül privát üziben,és segítek.
2011. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ide írok, de szeretném ha mások is látnák és ha esetleg tudnának segíteni... Köszi a segítséged amúgy!!


[link]

[link]

[link]

[link]


Az msn van a háttérben, automatikusan induló program... Azt megnyitja, és ha a Dokumentumokban az "alap" mappákra rámegyek pl Zenék, Képek, Beérkezett fájlok, kiírja hogy mekkora méretű, de ha megnyitom nincs ott semmi. ezen kívül a többi 12000 mappám nincs meg, mert nem látni semmit, és a Start menüm is üres!

2011. jún. 14. 16:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nyugtassatok meg, ugye nem ilyen adatlopás vagy valami történt ugye? Szóval még ha el is tűnnek a fájlok, jelszavak, minden, az nem fog mások kezébe jutni semmilyen módon ugye?
2011. jún. 14. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:
LEHETSÉGES, hogy akkor szúrtad el amikor restoráltad! Az is lehet, hogy a vírus mondta, hogy restoráld, mert akkor a vírus kárt tehet a gépedben!
2011. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Nos, ezt nem tudhatjuk, a vírus eredetétől függ hogy adatlopó, vagy csak károsító. A rossz hírem, hogy a program alapján, jó része a merevlemezednek kárba veszett, tehát nem olvasható. Azt kéne csinálni, hogy warez oldalról tölts le egy PORTABLE vírusírtót, tehát olyat amit nem kell telepíteni, csak elindítod és megy. Ki írni lemezre, gépedről futtatni, és megtalálni mi okozta, talán meg lehetne tudni a vírus fajtájából hogy ellopták-e az adataidat vagy sem. Ha ez megvan, az XP telepítő lemezt, vagy más operációs rendszer lemezét (attól függ mit akarsz telepíteni) tedd be a gépbe, majd bootoláskor indítsd el a lemezt, és telepítéskor, formázd le a telepítővel, CSONTIG, mind ahány merevlemezed, gondolom 2 van. Esetleg ha nagyobb méretű akkor csinálj a merevlemezekből még 1-1 partíciót és úgy formázd le majd egyesítsd újra őket. Ha ez megvan akkor telepítsd az op. rendszert és megszabadultál a vírustól. Valószínűleg minden fájlod elveszett, és ha formázás után hibát észlelsz a merevlemezedben akkor vélhetően az is tönkre ment, hisz a jelenlegi szoftver analízisei szerint a merevlemezed 30%-a olvashatatlan. Ezt csak a telepítés után fogod megtudni. És legközelebb figyelj, milyen oldalakat látogatsz, ugyanis vagy onnan szerezték az IP címed, vagy egy rosszakaró ismerősöd fertőzte meg a gépedet, minden esetre tudnia kellett az IP címedet, ahhoz hogy ilyen vírust beszedj. További kellemes napot!

Üdv: Ádám

2011. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg igen, amit 12:40 írt, az is lehetséges, sok a lehetőségek száma, minden esetre muszáj lepucolni a géped, a vírusirtást elhanyagolhatod, de ha meg akarod tudni milyen vírus volt, akkor ajánlom futtass egyet. Kicsit hasonlít a fekete halálhoz, eléggé összetett vírusnak tűnik. NEM MELLESLEG még ezt a Windows XP Restore szoftver sehol sem láttam, az sem kizárt hogy az maga a vírus, vagy hogy azt is a vírus nyitja meg. Nem kizárt hogy addig míg megy a szoftver, mindaddig az adataidhoz próbálnak hozzá férni, feltéve ha nem ment gallyra a merevlemez.

Üdv: Ádám

2011. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jobban megvizsgálva, ha eredeti op.rendszered van, akkor a programban nem lehetne olyan menüpont hogy Buy Now!, ugyanis az ilyen "kármentesítő" programokat a Microsoft az op.rendszerrel együtt biztosítja, tehát ez is gyanús számomra.

Üdv: Ádám

2011. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat! Na én tegnap még letöltöttem egy vírusírtót (eddig is volt, Microsoft Security Essentials, úgylátszik elég szar volt...) és az talált két Trójait... és valami system32 mappáról is írt, de nem értek ennyire a gépekhez, bocsi... :S Majd lehethogy hívok szakértőt, de addig is próbálom magam megcsinálni hátha... A böngészőt firefox.exevel indítottam, de semmihez nem tudok hozzáférni. Remélem nem adatlopás!!! A trójait kitöröltem, már nincs benne, a Security Essentials szerint már rég ellett távolítva, de az új vírusírtó (Anti Malware) talált, sőt még kettőt is, nem csak egyet. Hmm... Nincs valami program amivel hozzátudok férni az adatokhoz? Vagy lementeni őket a D partícióra, azon megvannak a fájlok, bár fogalmam sincs mik vannak rajta, de amúgy a C-n volt mindenem. :/ Köszi a segítségeteket!!!
2011. jún. 18. 14:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tévedek, akkor valószínűleg már nincsenek meg az adataid, és mint ahogy mondtam, még lehet hogy a vinyód is gallyra ment, ezért mondtam hogy újra kéne telepíteni az operációs rendszert, úgy hogy leformázod mind 2 partíciót, és akkor ha tudsz rá pakolni, nem ír hibát, akkor örülhetsz hogy nincs baja a vinyódnak. A system32 pedig a Windows mappában lévő mappa, a legfontosabb dolgokat tárolja, ami az op. rendszer működéséhez elengedhetetlen. Lehetséges hogy hiába törlöd a vírust, szaporítja magát, vagy hogy egyenesen az Op.rendszeredbe turkált bele, ezért el mondom még egyszer, telepítsd újra az XP-t úgy hogy leformázod mind a két partíciót, a vírus mostanra már mindent megfertőzött szerintem, úgy hogy ha le is tudod menteni, csak újra meg fertőzné a gépet, itt sajnos csak ezt tudod tenni.

További kellemes délutánt!

Üdv: Ádám

2011. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Amikor kereste a vírust, végignézett minden fájlt a gépemen, tehát ott írta ki az összes képemet, zenéket, programokat amiket átvizsgált. Szóval ez sem jelent semmit? Ha adatlopás történt akkor mit kezdenek az adataimmal? Mire jó nekik? Remélem a jelszavaimat nem használják fel... :S Ma újratelepítem :S
2011. jún. 18. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!