Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalált kaptam a gépemre:...

Kékhalált kaptam a gépemre: 0x0000007F (0x00000008, 0x80156000, 0x00000000, 0x00000000) Nem nagyon értek ehez. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Windows vista , 2 éves, amikor bekapcsolom elkezd tölteni a winoes és egyből kiirja utána , nem tudok semmit csinálni... Léccives segtsetek!:)
2011. jún. 17. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A kékhalál általában túlmelegedés oka.Nézd át a gépedet hogy mi melegszik.Ilyenkor nyáron elő szokott fordulni ez a hiba.Nálam is jön nem kevésszer de én tuningoltam a gépet picit :)
2011. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Tom Benko ***** válasza:

Utánanéztem a hibakódnak - memóriahibától a túlmelegedésen át a rootkitig minden okozhatja. Elsőként nézz bele a házba, fújd ki a port (ha van). Utána dobjál fel egy szenzorfigyelő programot, nézzed a proci hőmérsékletét. Ha ez nem jelentkezik, akkor kezdjél rootkitet keresni (bár ebből úgyis újratelepítés fog kinőni), meg vírust. Ha ez sem, memóriatesztelés, illetve a vincseszter felületének ellenőrzése.

Amúgy mire használod? (Mert lehet, van jobb megoldás is.)

2011. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valószinű hogy a tulmelegedés az oka. Nagyon zug a gép.. Játékokra használom , facebook stb... Nem tudod ugy elmagyarázni egy hétköznapi embernek mit csináljak?:/ Nem nagyon értek hozzá.. :S
2011. jún. 17. 20:35
 4/21 A kérdező kommentje:
Amugy Laptopról van szó. ASUS.
2011. jún. 17. 20:36
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja , és a C lemezen 3 gb szabad terület van..esetleg segit valamit..
2011. jún. 17. 20:40
 6/21 meginthulyevagy válasza:
Először is mindenképpen szabadíts fel több helyet a merevlemezen, mert nem tudja kilapolni a memóriát. Aztán ha eredeti a vistád, akkor fogd meg a telepítőlemezt, gyújtsd fel és törd apró darabokra, hogy még véletlenül se lehessen újra meggyalázni vele egy gépet. Ha nem eredeti, akkor elég csak törölni és formázni a vinyót... :D Aztán mehet rá tetszés szerint xp vagy win7. Nekem rengetegszer volt ilyen problémám a laptopommal amig vista volt rajta, mióta win7-el használom egyszer sem történt meg. Üdv
2011. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De amikor tölt a windows már akkor kiirja a kékhalált... Hogy szabatitsak akkor fel? (csökentett módban is....)
2011. jún. 18. 13:00
 8/21 Tom Benko ***** válasza:

Túlmelegedésre szenzorfigyelő: [link]

Memóriateszter: [link]

Ha ezek hosszasan nem jeleznek hibát, akkor majd gondolkodunk tovább. A memtestnek például célszerű legalább egy napig folyamatában futnia, de érdemes akár még tovább is.

2011. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De ezt hogy tudom elinditani? másik gépről irok, a kékhaláloson nem tudok semmit swe csinálni mivcel mikor belépnék a fiokomba egyből kiirja a kékhalált.
2011. jún. 18. 13:18
 10/21 Tom Benko ***** válasza:
Tehát amíg nem lépsz be a saját felhasználói teredbe, addig hibátlanul fut az egész hóbelevanc? Hm. Lépj be root-ként, csinálj még egy felhasználót, és oda lépj be, vajon akkor is BSOD? Ha nem, akkor gyakorlatilag kiszűrtük a hw-hibát. Szépen kikapcsolsz minden induló programot, majd egyesével bekapcsolod őket, kilépsz-belépsz. Az egyiknél megint jelentkezik a probléma, az lesz a legvalószínűbb bűnös.
2011. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!