Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » AVerMedia DVB-T tv tuner...

AVerMedia DVB-T tv tuner használatában segíenétek légyszives?

Figyelt kérdés

Van egy AVerMedia DVB-T tv tuner-em --> pcworld.hu/design-usb-tuner-taviranyit-avermedia-avertv-volar-hd-nano-20100414.html


Laptophoz szeretném használni, de nem sikerül sehogy sem csatlakoztatni, nem jön be semmilyen adás akárhogy is próbálom, esetleg valamilyen kábel hiányozhat hozzá?


ilyen csatlakozók vannak hozzá:


laptom-om : noob.hu/2011/05/05/1_6.png

set-box: noob.hu/2011/05/05/2_3.png

usb-s tv tuner: noob.hu/2011/05/05/3_4.jpg


Légy szíves aki tudja amilyen részletesen csak tudja írja le.


2011. jún. 21. 12:15
 1/3 legendavagyok01 ***** válasza:

Hát mivel a tuneren egy darab antenna bemenet van, nem sok választás van, az antenna kábelt kell csatlakoztatni, az usb nyilván a laptopba megy.

A használati utasításában biztosan van hasznos leírás. Ha nem lenne, itt van:

[link]

2011. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de a használati utasítást többször is átolvastam, de nem sikerül 1 adást sem behozni, pedig rendesen csatlakoztattam a koax kábelt, ami a set box dobozból jön ki, és próbáltam Aver TV 6 és Media Center-ben is, ezért gondoltam hogy vmi kábel hiányzohat még, mert pl.: tv-hez ha csatlakoztatom, ott van + rca kábel amit még csatlakoztatni kell plusz -ba, de a laptopon nincs ilyen bementet.
2011. jún. 21. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez az Avermedia TV tuner DVB-T digitális földfelszíni TV sugárzás vételére alkalmas. Ez azt jelenti, hogy antennával fogott jeleket tud dekódolni. (Magyarországon, a legtöbb helyen tetőantenna használata javasolt, szobaantennával sok esetben túl gyenge a jel.) Jelenleg ezt hívják nálunk "mindigtv"-nek. A weboldalon bővebb információkat lehet találni.

A fentieből következően, Set top box-ot csatlakoztatni a tunerhez nincs sok értelme, az már (saját tunerével) feldolgozott jeleket továbbít. Ha pedig kábeltv vagy satelit jelek érkeznek az antenna kábelen, azt szintén nem látja a DVB-T tuner, más frekvencia tartományokról van szó.

Tehát: tető vagy esetleg erős szobaantenna, és www.mindigtv.hu.

Az Avermedia tunerekhez is jár a dobozban antenna. kis szerencsével és némi próbálgatással befogható vele a TV adás. (érdemes ablak közelébe helyezni, az adótorony irányában)

2011. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!