Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hackintost hogy lehet feltelep...

Hackintost hogy lehet feltelepiteni? Mert már hallottam róla csak nem tudom hogy kéne nekikezdeni. Gépem Asus K50IJ, de nem a sima, hanem a 4GB ramos Dual Core-os változat

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kéne szerezned egy os x 10.6.6i-t, és azt feltenni. arra kell figyelni h telepítéskor tedd fel az rc5-ös chameleon bootloader, az összes hang és hálókártyadrivert (mert magadtól nem fogod tudni h melyik kell), és hanvidiád van akkor pipáld ki a graphics enabler-t is.
2011. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
le lehet valahonnan tölteni pl torrentről? és nem sokat értettem ebből, tudnál segíteni? előre is kösz :)
2011. jún. 27. 00:14
 3/12 anonim ***** válasza:
én zárt oldalról töltöttem le, de olyat keress, hogy os x 10.6.6i by hazard. am telepítettél már valaha os x-et?
2011. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem ezért lenne jó, ha valaki meg tudná mutatni a legelejétől
2011. jún. 29. 18:53
 5/12 anonim ***** válasza:
ha leszedted azt a verziót, melyet említettem, akkor annyi kell majd, hogy a biosban a sata móda legyen ahci, ne pedig ide. utána bootolj be cd-ről, megjelenik egy ilyen választóképernyő. válaszd ki a cd-t, majd 1-2 perc alatt betöltődik a telepítő. kiválasztod h angol nyelv, majd elfogadod a felhasználási feltételeket. utána fent van egy menüsor, ott a (asszem) utilities-ben kiválasztod a disc utility-t. rákattansz a vinchesteredre, majd jobb oldalt a partition-re, kiválasztod h hány partíció kell, adsz nevet, majd jobb oldalt lent rányomsz a buttonra, most nemtudom hogy mi van ráírva, de csak egy darab van jobblent. majd megjelenik a vinyód, rákattintasz hogy arra akarod tenni. majd jön egy rész ahol van az hogy elindíthatod a telepítőt. itt bal oldalt van egy gomb (customize), erre nyomj rá. pipáld ki a chameleon bootloader rc5-öt, és a graphics enablert. az összes hang- és hálókártyadrivert jelöld ki, mert nem tudod, hogy melyik kell (majd az os x használja amelyik kell). ha van még valami különlegesség ami kell, azt megtalálod itt a customize-ban. majd nyomsz egy installt. majd jön a neved, jelszavad, időzóna satöbbi szokásos dolog. és kész is van.
2011. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a hibákat nézd el kérlek.
2011. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

húú nem is tudnám megköszönni :D nagyon köszi :D + két kérdés még telepítés előtt:

1. Béna gyorsítás nélküli vidi kártyával viszont 4 gb rammal és dual core procival menne-e?

2. futna a win7 mellet v virtuális gépbe kéne?

előre is kösz az eddigieket is :)

2011. jún. 29. 23:02
 8/12 anonim ***** válasza:

ha van 64 mega a kártyádba, akkor menni fog bőven, arra figyelj, hogy akkor a bootloader szekció alatt pipáld ki a graphics enablert.


virtuális gépbe nem javaslom, mert lassú lesz, akármilyen gyors is a géped.


lehet win7 mellé tenni, de először ajánlanám egy külön vinyóra, mert ha egy másik partícióra teszed, akkor nem tudsz win7-et bootolni, de ez is megoldható, ha 1 db winchestered van, ha érdekel akkor leírom.


de elsőnek akkor is a külön vinyóra való telepítést javasolnám úgy, hogy a win7-es vinyó nincs bekötve. (ekkor kitapasztalhatod anélkül, hogy bármi kár menne a win7-be)

2011. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy nincs másik vinyóm és mivel laptop így bonyás lenne a csere is. :S 1 partícióm van azon van minden. megoldható, hogy 1 vinyón legyen macosx meg win7.

és ha már megy akkor tudom majd frissíteni a macos-t a hivatalos appleös frissítésekkel? előre is kösz megint :D

2011. jún. 30. 12:28
 10/12 A kérdező kommentje:

+ még ez a msc osx jó?

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 30. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!