Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egész nap be van kapcsolva...

Ha egész nap be van kapcsolva a laptop, akkor az káros a gép számára?

Figyelt kérdés
Van úgy, hogy elmegyek itthonról fél-1-2 órára és bekapcsolva hagyom a gépet. Jobb ha ilyenkor ki-be kapcsolgatom?
2011. júl. 4. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A gép nincs cukorból, arra tervezték, hogy használd. Ha elmész pár órára, arra találták ki a hibernálást, de az se káros, ha úgy hagyod, ahogy van.
2011. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég komoly összeg össze tud jönni ilyen "otthagyom, feleslegesen megy" dolgokból év végére az áramszámlán. Amúgy elvileg ezek nem szerverek, nem 24/7re vannak tervezve hanem rendes napi 8 órára.
2011. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem káros, mivel az akkumulátor nem arra van tervezve, hogy hosszú ideig használd. Az enyém is így ment tönkre, az egyetem miatt szinte egész nap használtam, most már nem is tudom hálózati adapter nélkül bekapcsolni se.


A hibernálás jó megoldás, ilyenkor az áramigénye is sokkal kisebb a gépnek.


Tehát magában a laptopban nem ejtesz kárt, de mivel az akksi kb ugyanannyi, mint egy laptop, én inkább kikapcsolnám.

2011. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!