Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mp3-as formátumú zenéket,...

Roxor3 kérdése:

Mp3-as formátumú zenéket, cd-re hogy lehet kiirni ugy, hogy a cd lejátszó az autóban lejátsza? (CD-R, CD-RW van melyikkel jobb kiirni?

Figyelt kérdés

.mp3-as a formátuma ha kell átkonvertálom, olvastam olyat hogy ne cd-rw -re irjam ki hanem sima cd-re.

És légyszives mondjátok meg mivel irjam ki. Van nero 10-em is.


2011. júl. 12. 20:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
a neroba van vmi olyasmi h hány menetes legyen asszem, és kikell venni a pipát h ne többmenetes legyen. de nemtudom már, nem használok nerot.
2011. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
próbáltam és igy sem müködik :( egyébként ugy irtam ki hogy bementem a nero expressbe és bementem az audio részre és audio cd és ugy irtam ki többmenetes meg a nélkül kétféleképpen. lehet hogy a cd-rw a hiba? sima cd-r kellene?
2011. júl. 12. 21:49
 13/19 anonim ***** válasza:
a cd-n milyen fajta fájlok vannak? megnéznéd?
2011. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Persze de ezt hogy érted?

.mp3-as zenék vannak rajta. pár mb mindegyik összes 140 van és az 699 mega pont.

2011. júl. 12. 21:52
 15/19 anonim ***** válasza:
akkor ez a baj, hogy mp3-ba rakta rá, és nem konvertálta át tömörítetlenbe. az Easy CD-DA Extractorral tudsz csinálni "igazi" audio cdt például.
2011. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
ja ez a forrásfájlom. az mp3 de utána valami CDFS vagy mi a formátuma
2011. júl. 12. 21:57
 17/19 anonim ***** válasza:
nem. a cd-be, ha belépsz akkor *.cda formátumú fájloknak kell hogy legyenek.
2011. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
megnéztem és igy vannak: Track01.CDA Track02.CDA stb. de igyse játsza le.
2011. júl. 12. 22:04
 19/19 anonim ***** válasza:

Szóval nekem egy Sony CD-s autórádióm van.Elővettem a hszn. utasitást, belőle idézek:

MP3 FÁJLOK LEJÁTSZÁSA:

Az MP3 (MPEG 1 Audio réteg-3) egy hangsor tömöritésére alkalmas szériatechnológia és formátum. Ez a média hatékonyabb felhasználását teszi lehetővé.

Lejátszhat CD-ROM-okra, CD-R-ekre és CD-RW-kre irt MP3 fájlokat.A lemeznek az ISO 9660 1 vagy 2 szintű formátumában kell lennie, ill. a kiterjesztett formátum vagy Joliet vagy Romeo legyen. Használhat többmenetesen irt lemezeket is.

Az ISO 9660 formátum a CD-ROM-on lévő fájlok és mappák logikai formátumának legelterjedtebb nemzetközi szabványa.

Számos specifikációs szint létezik.

Az 1. szinten a fájlneveknek 8.3 formátumunak kell lenniük (a név legfeljebb 8karakteres lehet, a kiterjesztés pedig max. 3 karakter ".MP3"), mindegyik nagybetűs.

A mappanevek nem lehetnek 8 karakternél hosszabbak. Nem lehet több, mint 8 karakteres mappaszint(fák).

A 2. szint specifikációi legfeljebb 31 karakter hosszuságu fájlneveket tesznek lehetővé.

Mindegyik mappa legfeljebb 8 alkönyvtárat tartalmazhat.

Ha a kiterjesztett formátum Joliet vagy Romeo, vegye figyelembe ezeket a megszoritásokat a CD iró szoftverének beállitásakor.


Fájlelnevezés esetén ne feledje el hozzáadni az ".MP3" fájlkiterjesztést a fájlnévhez.


H az "MP3" fájlkiterjesztést nem MP3 fájlhoz teszi hozzá, az audioegység nem ismeri fel a fájlt megfelelően és véletlenszerű zajt gerjeszt.


Ennyi az idézet.


No én nem sokat tököltem ezzel -bár a téma továbbra is érdekel- mert van USB csatlakozás is a gk-in.Rippelésekkel, meg konvertálásokkal előállitottam MP3 fájlokat, majd Pendriv-re simán átmásoltam 16GB-nyit adó több ezer MP3 zenefájlt, problémamentesen lejátssza.

Igy nem kell a CD-ket a gk-ban tárolni, ahol a meleg stb. hatására könnyen sérülhetnek, meg sok helyet is igényelnek.

De a felvetett kérdésed továbbra is érdekel, mert szeretem a kihivásokat.

2011. júl. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!