Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az IP cím megváltozik? Ha...

Az IP cím megváltozik? Ha igen, akkor miért? És az pontosan micsoda, mert nem vagyok benne biztos.

Figyelt kérdés

Mert a mai nap néztem egy oldalt,ahova küldtem be egy írást régebben. És el akartam olvasni, rákattintottam arra,hogy saját beküldéseim. De kiírta,hogy nincs ilyen,valószínűleg megváltozott az IP címem. De az nem állandó? Mert én eddig azt hittem,hogy az a gép egyéni megkülönböztetése... Vagy nem? :O És mitől tud megváltozni?


Köszönöööm... :)


2011. júl. 13. 01:11
 1/2 Panda Péter ***** válasza:
arra szolgál, hogy egy hálózaton belül megkülönböztesse az egyes gépeket. mivel az internet egy elég nagy hálózat, már lassan nem jut mindenkinek (úgynevezett IPv4) cím, ezért a szolgáltatók általában úgy dolgoznak, hogy van egy címtartomány, és az aktív felhasználók között szórják szét az aktuálisan szabad címeket. tehát ha te lelépsz a netről, már vissza fel, akkor nagy valószínűséggel egy másik, véletlenszerűen kiosztott címet kapsz.
2011. júl. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
óóhh, most már értem... köszönöm a gyors válaszodat! :)
2011. júl. 13. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!