Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mielőtt még szétverném a...

Mielőtt még szétverném a gépemet valaki segítene?

Figyelt kérdés

Van, hogy fogja magát a gépem, és egyszerűen eltűnik a kép, a monitoron megjelenik Nincs video jel.

Van több USB-s eszközöm. Webkamera, egér, nyomtató. Ha bekapcsolom a nyomtatót - nagy nehezen sikerült feltelepíteni - akkor szintén elmegy a video jel, vagy a felbontás, és szín minimálisra áll. Ilyenkor csökkentett módban eltávolítom a videokártya vezérlőt, újratelepítem, a nyomtatót kikapcsolom és talán lesz video jel és normális felbontás szín. Néha viszont normálisan működik.

Mi nem jó

- video kártya

- USB vezérlő

- Win XP (service pack 2)

- esetleg alaplap

Elegem van!!!!!!!!!


2011. júl. 13. 07:49
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:

Hát ha eddig is ütöttél már rajta párat, akkor érthető, hogy nem működik :D


Viccen kívül - a fene tudja. Ha a videojel elveszik majd visszajön, az videokari probléma, de lehet, hogy az alaplap zárlatos az USB miatt...

2011. júl. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még nem ütöttem rajta :).

Gondolom az USB, csak azt nem értem újratelepítésnél tök normálisan működik. De az se használ, hogy havonta újrateszem a gépet. A webkamera az tökéletesen működik, és akkor is elmegy a video jel, ha éppen nincsen bedugva semmi sem. Mondjuk internetezek csak. De ha a nyomtatót bekapcsolom akkor lesz nekem jaj.

Ha kicserélem az USB-t, akkor jó lehet? Egyébként az alaplapon is van 2, meg külön is. Mindegy hogy melyiket használom, akkor is fejreáll.

2011. júl. 13. 08:26
 3/6 Smartguy86 ***** válasza:
Az alaplapi USB vezérlőt használja mindkettő. Esetleg vegyél USB vezérlő kártyát, és azt használd. A BIOS-ban meg tiltsd le az alaplapi vezérlőt.
2011. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom. Remélem az a gond.

Még annyit akarok kérdezni, az XP-nek elég a 2-es szervíz az USB miatt (igazság szerint a 3-ast nem szeretném feltenni)

2011. júl. 13. 08:40
 5/6 Smartguy86 ***** válasza:
Miért nem szeretnéd feltenni? Én is azt használtam sokáig, de nem volt vele bajom.
2011. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát mert mindig azt mondja, hogy nem eredeti ez meg az... Hát persze, hogy nem az :) ...
2011. júl. 13. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!