Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan jött a (kocka, kockafej...

Hogyan jött a (kocka, kockafej ) elnevezés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2011. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Monitorfej
2011. aug. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shepard0925 válasza:
100%

olvass :D

bocs hogy hosszú lesz


mi is a kockaság?


Először egy fontos megállapítással kell kezdeni. A kocka egy nagyon rossz fordítás. Hisz ez azt jelenti, hogy egysíkú az illető, pedig pont ez erre a szubkultúrára nem igaz. Ezzel az erővel lehet kocka az ügyvéd, a hentes, sőt még a hajléktalan is, ha csak folyamatosan egy dologgal foglalkozik. Egy kockának számtalan dologhoz kell értenie, hogy elérje azt a titulust, miszerint már tényleg az, és nem csak ő mondja magáról.


Ez olyan, mint a rockerernél. Attól , hogy felveszel egy fekete pólót és elmész egy koncertre még nem leszel az, bármennyire is állítod. És itt is. Ám mielőtt belemennék, hogy mihez is kell értenie menjünk vissza az elnevezéshez. Ezt a szót leginkább a geek vagy a nerd rokon értelmű változataként szokták értelmezni. Csakhogy ez a két elnevezés is különbségeket mutatnak egymáshoz, nehezen használható rokon értelműként.

egyáltalán nem az egysíkúság, hanem más tényezők azok amik eldöntik, hogy az ember kocka-e és hogy melyik alkasztba tartozik . Ezek a pontok fontosabbak, mint az, miszerint az ember egész nap játszik.


Viszont a másik fontos tényező, miszerint mi az a témakör, amit egy kockának ismerni illik. Nézzük ezeket röviden felsorolva:


Számítógép, hardver, szoftver: Nem árt, ha az ember legalább egy oprendszert tud telepíteni, és hálóba kötni gépeket.

Játék: akár konzol akár pc a lényeg, hogy sokat és változatosan. Fontos, hogy a flash játék sem kizáró tényező, de nem árt ha mással is szokott játszani.


Képregényes (esetleg mangás) ismeretek: Bár Magyarországon szegényes a kultúra, a netnek köszönhetően bármilyen kiadvány beszerezhető nálunk is. A lényeg hogy tudd, hogy miért Rozsomák, és miért nem Farkas, vagy azt, hogy ez mit jelent.



Filmek: főként a fantasztikus filmek, azaz sci-fi, horror, és fantasy, esetleg anime (ugyanez könyvekkel is ezekből a témákból (kezdőknek a könyv, olyan mint egy post csak több szöveggel és kevesebb képpel)).RPG: a pörgetős könyvektől az élő szerepjátékig szerintem bármi beletartozik. A lényeg, hogy foglalkoztál-e vele, vagy csak legendákban hallottál róluk.Speciális kocka


gyűjtőszenvedély: ez is igen tág meghatározás. A Mario-s ágyneműtől kezdve az életnagyságú Pinhead bábun át egészen a díszdobozos játékig bármi, lényeg, hogy valamilyen szinten beleilljen a többi érdeklődésbe, és nem árt, ha valamennyire egyedi és ritka.

Tehát szeintem az ember akkor lesz kocka, ha ezek közül vagy valamelyikre erősen ráspecializálódik, vagy akkor, ha többet, esetleg mindet ismeri/használja valamilyen szinten. Szerintem a legjobb, ha az ember mindenhez ért valamilyen szinten.


De ami talán a legfontosabb az ismeretek folyamatos bővítése. Ez azt jelenti, hogy ha az ember leragad az alapban megszerzett információknál, és ő maga már nem is kutatja a témát, akkor az ember csupán egy kókler és nem kocka.


Muszáj folyamatosan figyelni a híreket, mikor jelenik meg, mikor kerül moziba, van-e már új trailer, elkészült-e az új felirat, ki lesz a rendező, kin keresztül lehet az USA-ból rendelni, a rendszer el fogja-e bírni, ha meghozza a postás hova fogom rakni, hány darab hiányzik még, hogy meglegyen a teljes sorozat, és hogy honnan a leggyorsabb a kaja házhozszállítás? Valamilyen szinten naprakésznek kell lenni, ha másban nem akkor abban, hogy ki az akinek lehetősége van arra, hogy megdöntse a Packman rekordodat, ha már te állítottad be.


végkövetkeztetés:

miszerint csak azért mert napi 18 órát wow-ozok kocka leszek. Nem. Csak játékfüggő. De ha emellett a maradék 6 órában wow-os könyveket olvasok és figurákat festek a táblás szerepjátékához akkor igen.

2011. aug. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. Előző... Akkor én nem vagyok kocka(pedig de)


Semmilyen szerepjátékkal nem játszom, a gépen három játék van, napi 1 órát ha játszok. Egy kockánál ezek egyáltalán nem fontosak. A hardverismeret jó, de ott van még a kockaság alapköve, a programozás. Manapság már a neten is meg lehet tanulni, de ha komolyabban érdekel, akkor sulit kell végezni. Az ismeretek fontos bővítése nem csak annyit jelent, hogy filmeknek utánajárj, hanem fórumtársak, ismerősök problémáit is megkeresd, hogy ha melóhelyen olyannal találkozol, akkor like a boss hátratold a főnököt és elintézd pár perc alatt. A következő pontok kellenek a kockasághoz szerintem:

-Tudj jó kávét főzni(mivel az informatika sokrétű és még specializálódással is több ezer oldalnyi információ áll rendelkezésedre témánként, sokat kell olvasni. Ide sorolnám még azt is, hogy tudj google-zni, mert csak az az információ ér akármit is, aminek biztos a forrása, a másik dolog, hogy keress fórumokat, helyeket ahol bővítheted az ismereteket és mások ismereteit.)

-Legyél kíváncsi.(a legtöbb kocka akit ismerek a politikától egészen a gyógyszerészetig mindennek utánajár, így roppant felkészült a legtöbb témában. Ehhez rengeteg tanulás és intelligencia kell)

-Legyél okos(logika és matek elengedhetetlen, persze ez mellett programozás, informatika a fő csapás. Egyetemen utálni fogod a matekot, ez biztos)

-Legyél kitartó(mint egy játékban. Csak sok harc árán lesz a falusi parasztból lovag. Ha minden nap egy kicsit jobb leszel, idővel megtanulsz mindent. A lényeg, hogy ne egy nap alatt akard megváltani a világot, és hogy tartsd fent az érdeklődésed)

2011. aug. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
te regényeket írsz öcsém? nézd meg az én mondatomat, pár mondatban ki tudom fejezni
2013. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!