Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows xp telepítés de hogyan?

Windows xp telepítés de hogyan?

Figyelt kérdés

[link] ezen sata csatlakozó van de nekem nincs sata bigyuszom . ha ezt írja ki akkor mit csináljak? vagy nem fogja?

Tud valaki egy linket adni ahol nincs ilyen probléma? vagy leírja hogy hogy kell az elején ? mikor már bejön ez: [link] Itt a hármas kép onnan bár oké, tudom a többit.


2011. aug. 15. 23:07
1 2
 1/14 anonim válasza:

Drága barátom. Kell egy winxp cd, és ha indítod a gépet, nyomsz egy F11-et (asszem, lényeg hogy bios setup-ot behozza. Tudod, az a kék képernyő sárga betűkkel.) Ott van egy olyan hogy bootolás. Alapvetően a C:-ről bootol. Át kell állítanod a CD meghajtóra, arra a CD meghajtóra amire Te akkor és most befogod rakni a windows xp-t tartalmazó cd-t. Ha ezt elmentetted, hogy a cd meghajtóról indítsa a rendszert a gép, a gép újra fog indulni, és ha a cd a helyén van, onnan fog bootolni, ezek után pedig nekiáll telepíteni az oprendszert.

Érdemes biztonsági mentést csinálni az adataidról, vagy átmásolni egy tárolómeghajtóra. Formázást hagyd ki ha nem muszály.


Minden jót, sok sikert.

2011. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
formázni is akarnám. ez benne nekem a lényeg. de szerintem a linkemről menni fog csak az első jó pár lépések nehezen mennek.
2011. aug. 15. 23:25
 3/14 A kérdező kommentje:
amúgy magától nem hozza be hogy "CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt"? 100% kompatibilis a gép.
2011. aug. 15. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Én arra jutottam, hogy valószínűleg egyéni telepítőlemezt kell készítened az nLite programmal. És szükséged lesz a SATA illesztőprogramra is.


Esetleg működhet az a megoldás is, hogy kikapcsolod a RAID-támogatást.

2011. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

old megoldása (50 pont) előzmény | privát | 2007.06.26. 16:12 | válasz

Az XP nem ismeri az SATA lemezeket.


Nincs is rá szükség. Elég, ha a BIOS ismeri. A mostani alaplapokon, és ha jól értem ez az, (ha nem laptopokról van szó) gyakorlatilag mindegyiken ott a RAID/SATA vezérlő, ami legacy módban kezeli a vincsesztert (ha be van állítva a BIOS-ban)


McKane:

A teendő az, hogy bemész a BIOS-ba. Beállítod a boot opciókat mondjuk SATA only-ra, és a megfelelő IDE portot legacy-ra.

Lassan el kell felejteni már ezeket a boot-os nyomkodós drájveres Nlites dolgot. Nem tudom hány gépet dobtam össze az utóbbi időben, de meg egyszer sem kellett SATA drájver. Megjegyzem, a márkásabb alalaplapokon már három éve sem kellett.

2011. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
egyszer telepítettem már erről a gépről és sikeres vol. nem tudok cd-t írni nincs cd íróm csak a formázás rész érdekel hogy azt hogyan.
2011. aug. 15. 23:46
 7/14 A kérdező kommentje:
hát ez nekem magas.
2011. aug. 15. 23:51
 8/14 A kérdező kommentje:
ez nem sata hanem ide csatlakozós.
2011. aug. 15. 23:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, mi a problémád. Az első válaszoló leírta, hogyan kell beállítani, hogy CD-ről töltsön. Mi nem világos?
2011. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
azt értem meg tudom is hogy kell. majd valahogy megcsinálom. írok hogy mi lett az eredmény.
2011. aug. 16. 06:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!