Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a klaviatúra?

Mi az a klaviatúra?

Figyelt kérdés
ne nézzetek hülyének
2011. aug. 15. 23:59
 1/7 anonim válasza:
:D
2011. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
billentyűzet
2011. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
billentyűzet (idegen szóval klaviatúra a latin clavis (kulcs) szóból, vagy tasztatúra a német die Taste (nyomógomb, billentyű) szóból, vagy angolul computer keyboard) az írógép mintájára kialakított számítógépes beviteli eszköz.
2011. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...

én mindig azt hittem, asztalterítő

2011. aug. 16. 00:15
 5/7 anonim ***** válasza:
hát végül is.... :D
2011. aug. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van 20 billentyűzeted hogy asztalt teríts vele? xD

(Ezt arra mondom, hogy a kérdező azt hitte, hogy a klaviatúra az asztalterítő)

2016. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kicsit sokára jutottam ide, de hátha valaki a wikipedia helyett véletlenül szintén ide téved :-)

Tehát a klaviatura a német "die Klaviatur" szóból származik, eddig stimmel. A probléma az, hogy német nyelvben csakis és kizárólag HANGSZEREK billentyűire használják - elvégre a "Klavier", vagyis zongora szóval van kapcsolatban. A számítógép beviteli eszközére külön szavuk van, a "die Tastatur", vagyis tasztatúra, mivel a "die Taste" nyomógombot jelent.


Ezért helyesebb, ha a klaviatúra szót mi is inkább csak hangszerek fekete-fehér billentyűinek megjelélésére használjuk. A számítógépre ott a magyar billentyűzet, és ha a szóismétlés elkerülésére mindenáron idegen szóhoz ragaszkodunk, akkor az legyen inkább a tasztatúra :-)


[link]

2019. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!