Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a . Jpg és a ....

Mi a különbség a . Jpg és a . Jpeg fájlformátum között?

Figyelt kérdés

Mert én már láttam mindkettőt egy kép formátumaként...


köszii ^_^


2011. aug. 30. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
.jpeg 4 betű
2011. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

semmi.


de a dos és az arra épülő windows eredetileg csak 3 karakteres kiterjesztést tudott kezelni. ezért lett jpg az elterjedtebb kiterjesztés

2011. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A jpeg a fejlesztő négyszavas nevének rövidítése, ettől négy betűs. A jpg pedig azért csak három betűs, mert FAT16 és FAT32 fájlrendszernél (XP előtti oprendszerek) a fájloknak 8+3 betűs elnevezése lehetett (azaz 8 betű a fájlnév, három betű a kiterjesztés). És mivel a jpeg négy betű, ezért lett belőle jpg.


A gyakorlatban és jelen már nincs jelentősége hogy jpg vagy jpeg a kép, a programok mindkettőt képesek felismerni és kezelni, hiszen ugyanarról a képinformációt tartalmazó fájltípusról van szó. Egyes képmegosztók-oldalak még érzékenyek a különbségre, és nem engedik a négybetűs formát feltölteni, de egyszerűen megoldható a gond, csak átírod 3 betűre és jó is.

2011. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ahhaa, érteeem! csak mert múltkor a gépemen láttam, hogy az egyik kép címe után az volt, hogy .jpeg és nem értettem :D

de nagyon szépen köszönöm, most már értem - lényegében semmi különbség nincs a kettő között! :)

2011. aug. 30. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!