Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent ez? "Számítógép...

Mit jelent ez? "Számítógép min 400Mhz vagy ennél nagyobb teljesítményű"

Figyelt kérdés
"Számítógép min 400Mhz vagy ennél nagyobb teljesítményű". Mit jelent a 400Mhz teljesítmény? Ezt egy alkatrészre kell érteni? :O
2011. szept. 1. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
ez azért érdekes mert a teljesítményt wattba mérik... szal szerintem átverés
2011. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A processzor órajelét jelenti, kb. a P2-sek voltak 400 MHz alatt.
2011. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fú. Hát köszi, nem lettem okosabb. Semmit sem értek :D
2011. szept. 1. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem érted, akkor megpróbálom mégegyszer elmagyarázni, hátha sikerül felfogni!


A számítógépek központi egysége a processzor, /majdnem/minden számítást az végez;

Ezen eszközök teljesítményét megahertzben /MHz/ adják meg.

400 MHz a Pentium 2-sek idejébe, kb. 10 éve, volt komoly, a mai gépek már többet tudnak.

Tehát nagyobb teljesítményűek.

Ha nem sikerült megértened, akkor maradj a barbie-babánél!

2011. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De egy bunkó paraszt vagy. Ma már követelmény, hogy értsen az ember a számítógéphez, ennek próbálok én is eleget tenni. Remélem nem okozok ezzel fizikai fájdalmat neked... Nem mindenki érti meg egyből, hogy miről van szó. Egyébként a te válaszodat nem olvastam, csak az elsőt és ara írtam kommentet, a tiédet csak utána olvastam el. És nem azért nem értem, mert hül*ye vagyok, hanem mert a szöges ellenkezőjét olvastam egy honlapon annak, amit te mondtál. S így könnyen összezavarodik az ember. Na nem az olyan emberek, mint te, aki zseninek született... Hanem az egyszerű, átlagos emberek, mint én (aki nem kocka) és van (valóságos) élete, nem a számítógép fogságában... Sorry. Egyébként válaszolni nem kötelező, bunkóskodni meg annál inkább nem. Mondjuk aki a neten él, hol máshol élhetné ki magát, hol vezethetné le a stresszt, mint mondjuk közösségi oldalakon. Inkább sajnállak már.
2011. szept. 2. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kioktatást, de tudod a mi falunkban el szokták olvasni az összes választ, és úgy reagálnak, vagy ha nem, akkor kiemelik, hogy kinek szól a válasz.

De tudod mit? én kérek elnézést, hogy legyen egy jó napod!

2011. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A napom kicsivel sem lesz jobb attól, hogy "elnézést kérsz". Egyébként ki is törlöm most a kérdéseim listájából ezt a kérdést. Látni sem akarom ezeket a bunkó válaszokat. S még azt hittem, hogy erre az oldalra a jóindulatú, segítőkész, kedves emberek járnak. Tévedtem.
2011. szept. 3. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!