Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bizonyítani,...

Hogyan lehet bizonyítani, hogy egy szöveget tartalmazó dokumentum akkor készült, amilyen dátummal ellátták?

Figyelt kérdés
Gondoltam szövegszerkesztővel megírom, lefényképezem, kép formátumban elmentem és a kép készítésének ideje már nem módosítható, és ez bizonyító erejű, no nem bíróságra kell. Ez járható út?
2011. szept. 7. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A fényképezőgép időbélyege is módosítható.


2010 Office-ban most nem találom, de régebbi Word verziókban volt ilyen a Fájl menüben, hogy Adatlap, ezen a létrehozás és az utolsó módosítás dátuma is fel volt tüntetve. Viszont a rendszerdátum is módosítható bármikor.

2011. szept. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg valami számítógépen van, addig minden módosítható rajta. Akár a fájl dátum, akár a kép EXIF adatai, a DOC-ban is bármit lehet módosítani, változatokat kreálni, stb.
2011. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én azt szeretném, ha hitel érdemlően bizonyítaná egy szöveget tartalmazó fájl, hogy akkor készült, amikor a keltezés mutatja.

Ha jól értelmezem ez nem lehetséges. Ha kinyomtatom, akkor sem, hiszen bármikor nyomtathattam. Legfeljebb valami letéti dolog, de azért annyira nem fontos, hogy még fizessek is érte.

2011. szept. 7. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!