Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux rendszergazda akarok...

Linux rendszergazda akarok lenni, eretsegi utan merre kell elinduljak, milyen diplomat kell megszerezzek, es szukseges e az egyetem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


A gonosz válasz: már elvagy késve, ezt a játékot 12 - 14 évesen kezdjük úgy hogy suli mellet, helyett is gépek nyomkodunk ... Érettségi után inkább én valami technikusi képzést néznék pl. cisco, oracle stb. ezekhez úgy is hozzájön a kiszolgáló os és architcetura ismerete. Majd hogy ha ez is megvan akkor lehet munkahelyet szerezni a gyakorlat kedvéért. Később, hogy ha a munkahely megköveteli akkor pedig mérnők-infó képzés, aminek a szakterületre vetítve nagy hasznát nem fogod látni, de ha muszáj hát muszáj.

2011. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felreertesz, en nem most keztem el a kepzesemet, persze nem suliban, hanem autodidakta modon, engem az erdekel, hogy eretsegi utan milyen kepzest/kepzeseket kell elvegezzek, a diploma miatt.
2011. szept. 15. 11:44
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Kaptál választ ezekre a kérdésekre is nem?

2011. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, amugy meg van 2 evem eretsegi elott.

Pontosabban kifejtened, a menetet az eretsegi utan a diplomaig lezajlo folyamatnak. Koszi

2011. szept. 15. 12:03
 5/15 anonim ***** válasza:

Az ELTÉ-n van rendszergazda felsőfokú szakképzés, nem tudom, hogy van-e máshol. Természetesen előny, ha már tudsz programozni, mert rendszergazdaként is kell scripteket írni, de alkalmazások készítését nem várják el tőled. Ehhez ismerned kell a Linuxot, meg kell tudnod oldani a problémákat, tudnod kell scriptelni sh-ban, és még egy-két script nyelven, például Pythonban, Rubyban, Perlben.

Van is egy mondás arról, hogy ki kicsoda az informatikában. Aki tudja, csinálja (programozó), aki nem tudja... rendszergazda.

2011. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ertem es koszonom a valaszt, utannanezek.

Eretsegi eredmenyeken kivul, mast is neznek felvetelikor?

2011. szept. 15. 12:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Rendszergazda képzettséghez nem szükségszerű az egyetem, bár ártani nem árt. A mérnök-informatikus képzés teljesen felesleges, az nem erről szól, még akkor sem, ha IP-alapú távközlés a szakirány.

Informatikai szakközépiskolákban általában érettségivel 2 év alatt technikumi minősítéssel rendszegazda képesítés szerezhető, ez akár már elegendő is lehet, de szakmai tapasztalat/tudás a lényeg itt is, mint mindenhol.

Ha diplomázni akarsz, akkor informatikus szakot érdemes végezni (nem programtervező-/mérnök-/gazdasági informatikust, azok nem erről szólnak), ilyen van pl a GAMF-on.

2011. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

Ha jol ertem, akkor ha megvan az eretsegi, akkor jelentkezhetek ide [link]

Es az itt kapot diplomaval + tapasztalattal elhelyezkedhetnek, mint linux rendszergazda.

2011. szept. 15. 13:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, akár, viszont annyit pontosítanék, hogy a felsőfokú szakképzés nem ad diplomát, csak OKJ-s szakmát. Ettől függetlenül szerintem egy szimpla rendszergazda álláshoz ez az iskola elegendő lehet.
2011. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szoval, OKJ-s kepzest kapok, ertem,ez csak jo mert ugy tudom, hogy a kormany is tamogatja.

Amugy, diplomat hol szerezhetek, gondolom,ugy biztosabb lenne az allas.

Koszi a biztato szavakat.

2011. szept. 15. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!