Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy hozzam össze a laptopot...

Hogy hozzam össze a laptopot a plasma tv. Vel?

Figyelt kérdés
A tv-én hdmi van,a laptopon vga,usb.
2011. szept. 19. 13:22
 1/8 tamasoft ***** válasza:
Így nem fog menni. A tv-n nincs (kék) D-sub bemenet? Ugyanis a laptopon lévő VGA kimenet az egy analóg D-sub csatlakozó, ezért a digitális HDMI-vel így kábelezni nem lehet. Az USB, az szóba sem jöhet, azt felejtsd el.
2011. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tv-én nincs csak hdmi.akkor hogyan?
2011. szept. 20. 08:36
 3/8 tamasoft ***** válasza:

Sajnos ezt szimpla kábelezéssel nem lehet összehozni. Ugyanis a laptopon mindössze egy analóg kimenet van, míg a TV-n egy digitális bemenet. A TV-n keresni kellene egy analóg bemenetet, pl. egy EuroScart, vagy hasonló hagyományos bemenetet, és úgy - bár nem túl jó minőségben - de megoldható lenne.


Létezik átalakító doboz (rendszer), de az egy analóg-digitális átalakító komplex eszköz, aminek az ára több, mint egy jó minőségű új 24 colos monitoré.

2011. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. szept. 22. 21:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Vettem átalakítót a vga kimenethez,de nem működik nincs kép.
2011. szept. 27. 14:56
 6/8 tamasoft ***** válasza:
Milyen az átalakító? Pontosan írd le. Ha van, akkor a típusát, meg hogy milyen csatlakozók vannak rajta.
2011. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tom,úgy néz ki mint a vga csak nagyobb.a plusz vettem kábelt ami hdmi meg ez a nagyobb vga.Köszi a segítséget.
2011. szept. 30. 11:53
 8/8 tamasoft ***** válasza:
Mint ahogy föntebb is leírtam, nem fog menni, nem lesz képed. Ez a kábel arra van kitalálva, hogy fordítva működjön. Csak és kizárólag! Ha a laptopodon lenne egy HDMI kimenet, a TV-n meg egy VGA bemenet, csak akkor tudnád használni. Fordítva is össze lehet fizikailag dugni, ahogy próbálod, de értelme nincs, mert a fizika és az informatika szabályszerűségei miatt így egyszerűen nem működhet. A laptop által kibocsájtott analóg jelből egyetlen kábel sem tud készíteni digitális HDMI jelet. Digitálisból lehetne analógot, mert lebutítani nagyon könnyű, és megvan hozzá az eljárás. Például: egy nagyon jó minőségű blue-ray filmből lehet készíteni egy 200 megás fájlt, amit utána telefonnal is le lehet játszani, de nincs ember, (se gép) aki utána vissza tudná állítani az eredeti minőséget. Vagy közérthetőbben: egy kötelet csak húzni lehet, tolni nem. Ez egyirányú út, ahol fordítva próbálsz közlekedni.
2011. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!