Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan hozható be a boot menü?

Hogyan hozható be a boot menü?

Figyelt kérdés

Nem a boot sorrend biosból, hanem az a menü, ahol kiválaszthatom melyik OSt indítsa el a gép.


Feltelepítettem a Win8at egy új partícióra, de a microsoftnak köszönhetően, most nem tudom elindítani az ubuntut. És a win7et is csak úgy választhatom ki, ha előbb betöltött a win8.. (istenem..)


köszönöm a segítséget! :)


2011. szept. 22. 22:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. újra kell telepíteni a GRUB boot loadert. Annyira nem nehéz ha otthon vagy linuxban. Ehhez szűkséged lesz egy live cd-re. én eddig csak a gentoo live cdről csináltam ilyet.


Ennek a legutólsó része írja le a telepítési eljárást:

[link]


Amit tudnod kall, hogy a root hd (0,0) résznél az első nulla az azt jelenti, hogy melyik winchester, például két vinyő esetén van 0,1 három esetén 0,1,2


A második nulla pedíg a particiot mutatja. például ha az ötös partícióra akarod telepíteni, akkor értelemszerűen 4 lesz a megfelelő szám. Értelemszerűen ha a grubot kézzel telepíted, akkor kézzel kell beállítanod azt is, hogy a windows is rajta legyen a listán. google-el fél pillanat alatt találni rá példát.


Van mód automata telepítésre is. Erre asszem van példa ebben


[link]

2011. szept. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!