Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a Linux...

Miért van az, hogy a Linux Ubuntu telepítése nagyon lassú és szinte nem történik semmi?

Figyelt kérdés

Most raktam össze egy másik gépet csak internetezés céljából, ezért is kerül rá Linux Ubuntu 32biten, ami hát tényleg elég kevés memória igényű rendszer.

Ebben a gépben 256mb RAM van, ami szerintem jó lenne a Linxuhoz.

Lemezt beteszem, bejön a Linuxos felület. Hozzáteszem, hogy már ez is évek alatt jön be...

Nagy nehezen kiválasztom, hogy Telepítés, aztán órákig csak tölt és tölt de nem történik semmi.


Ez miért lehet?


2011. szept. 27. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosra, de 256Mb RAM szerintem kevés oda. Gondolom sima Ubuntu a delikvens. A Xubuntunak kisebb az erőforrásigénye, sőt a Lubuntu még annál kevesebbel is szépen elketyeg.
2011. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudjuk pontosan hogy melyik verzio, de legyen akarmilyen kis igenyu is az Ubuntu, azert 256 mega ram nem valami sok. Probalkozz inkabb valami kisebb gepigenyu disztribucioval.
2011. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

11.04


Szóval akkor Lubuntu?

2011. szept. 27. 15:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk az hogy az Ubuntu-nak nem elég az a 256 Mb RAM. Valami kisebb igényűt rakj rá. Vagy egy UNIX-ot.


Mi az hogy nem történik semmi? Rákattintasz és megfagy a kép vagy elkezdi kiadni a beállításokat de alul nem megy csík?

Ha az első akkor valószínüleg hibásan lett kiírva a telepítő.

Ha a második akkor töröld a partíciótáblát és úgy indítsd újra a telepítőt. Nekem bevált.

2011. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oádig jutok a 11.04 Ubuntuval, hogy bal oldalt kiválasztom, hogy Magyar nyelv, jobb oldalt meg kattiontok, hogy Az Ubuntu telepítése. Ez után kijön az a kis forgó "homokóra" és ez után nincs semmi.
2011. szept. 27. 15:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet rosszul írtad ki a telepítőt.
2011. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem CD/DVD-képben írtam ki.

A Nero még ki is írta, hogy ezt így kell kiírni.

2011. szept. 27. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu nagyon nem ilyen gépekre való. Lubuntu vagy Crunchbang Linux!
2011. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lubuntut próbálom most.

Itt már van előrelépés, de hiába megyek arra, hogy rendszer telepítése, mindig csak a rendszer kipróbálása sikerül.

Egyébként ez is baromi lassú, de valamennyire azért működik, csak nem bírom feltelepíteni állandó rendszerként.


Ilyen RAM van a gépemben egy 256mb-s. Milyen ez?


[link]

2011. szept. 27. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy a merevlemez nem megfelelő. Lehet hogy túl sok rajta a bad sector vagy ilyesmi.
2011. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!