Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok szumma jelet...

Tschabalala kérdése:

Hogyan tudok szumma jelet írni alt + számkombinációval?

Figyelt kérdés

Annyit találtam róla, hogy u+03a3, de ez nem tudom hogy mit jelent.

Az a lényeg, hogy Wordben be tudjam ütni billentyűkombinációval.

Köszi a segítséget!


2011. okt. 4. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Beszúrás -> Szimbólum -> kiválasztod a szumma jelét.


vagy


Beszúrás -> Egyenlet -> Nagyoperátorok


Másik lehetőség a charmap.exe nevű program, kiválasztod a szummát és ráböksz a másolás gombra a vágólapra helyezéshez.

2011. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Találtam még egy módot: használj Symbol betűtípust és üss be egy nagy S betűt. :)
2011. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezeket a módszereket többé-kevésbé ismertem.

Konkrétan az alt+számok kombinációra gondoltam, mert sehol sem találtam meg.

2011. okt. 4. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:


Σ


Sehogy. Ez a jel nem szerepel az ASCII kódtáblázatban.

[link]


Amiről te beszélsz az HTML kód.

Σ

2011. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha hozzárendelsz billentyűkombinációt, akkor azzal a billentyűvel írod be amivel akarod.


1. "Beszúrás"

2. "Szimbólum"

3. Megkeresed a szumma jelet, rákkattintasz hogy kijelölve legyen kékkel. Ekkor az ablak alján az eddig inaktív "Billentyűparancs..." gomb aktívvá válik. Klikk a "Billentyűparancs..." gombra.

4. Katt az "Új billentyűparancs:" mezőbe.

5. Nyomj le egy tetszőleges billentyűkombinációt amire majd előbújik a szumma. (én pl az Alt+X -re állítottam be, de ami neked jól esik)

6. Ha megvan a kombináció, az ablak alján az eddig inaktív "Hozzárendel" gomb aktívvá válik. Klikk a "Hozzárendel" gombra.

7. Ha kész vagy akkor a "Bezárás" gombra klikk.


Egy szimbólumhoz több kombináció is hozzárendelhető akár ugyanezzel a módszerrel.

Bármilyen szimbólummal, vagy akár a különleges karakterekkel is működik, az eredeti kombináció átírható.


A törléshez csak a "Foglalt billentyűk" ablakban ki kell jelölnöd a kombinációt és az ablak alján az eddig inaktív "Törlés" gomb aktívvá válik. Klikk a "Törlés" gombra.

2011. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő betűtípust használsz, akkor Alt+931, de itt a bevitelnél pl nem működik. Wordben jó lesz.
2011. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


Ez még mindig a Szigma és nem a szumma!

2011. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szumma az összegzésnél használatos, és erre a görög szigma betűt használják.
2011. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

ALT + 8721


[link]

2014. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 trillianmc válasza:
Sziasztok, mindenhol azt írják többnyire, hogy ALT+228, esetleg ALT+0228. De nekem magyar billentyűzettel erre a ń karakter jelenik meg, nullával pedig az ä. Az ALT+03a3 nekem amúgy ♥ karaktert dob. Esetleg lett valakinek további előrelépése az ügyben az elmúlt 7,5 évben? :)
2018. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!