Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatika szakra minek a...

Informatika szakra minek a matek? Nem értem. Továbbtanulni valami olyan iskolába szeretnék menni ahol emelt számban tanítják az informatikát mert az érdekel legfőbbképp a programozás. De mindenhova kérik a matekot. Miért? Mi köze van hozzá?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Köszönjük, Emese. Próbálj megírni egy software-t úgy, hogy nem használsz matekot.
2011. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Programozó matematikus.

A neve szerintem elég sok dolgot elárul.

Egyébként szerintem kezdj el a suli mellett erősen hardverekkel is foglalkozni önképzés szinten, mivel ott valószínűleg nem sokat fogtok velük foglalkozni.

2011. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolás vagy? A programozás - azon kívül hogy saját nyelvet használ - matematikai műveletekből áll. Ahhoz hogy egy parancsot le tudj írni, ismerned kell a programozási nyelvet. Ahhoz hogy meg tudd fogalmazni, és értsd mi mit csinál, matek kell hozzá.


Ha te nem szereted vagy nem érted a matekot, akkor a programozás sem fog menni.

2011. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyébként közép iskolai tanulmányaid során ne várj csodákat mivel nem fogtok mesteri szintre jutni.

Az arra jó hogy legyen alapod felső oktatási szintre.

2011. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Matek nélkül semmire nem mész...

Rendkívül egyszerű, gagyi programokat megtudsz írni, optimalizálatlan algoritmussal, de ha bármi értelmeset szeretnél, ahhoz kell a matek.

Persze nem fogod közel sem 100%ig kihasználni a matektudásod, az elsősorban a készségek, gondolkozás fejlesztésére és a problémák "felülről" rálátásához kell.

2011. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 JulesM111 ***** válasza:
21%

Matek kell, vagy nem kell ez itt a kérdés.

Tény, ha sarkalatosan akarok válaszolni: összedobj egy egyszerű java kódot, vagy valami html-sql kombinációs b..iságot nem feltétlenül kell a matek mélységi ismerete.


Ettől függetlenül a programozás, pontosabban algorizmizálás gondolkodásmódjának kialakításához szükség van a matematikai gondolkodás használatára. Ha ez nem fog menni, ne is álmodj komoly programozói karrierről, max valami kis kódoló kisfiú lehetsz 150ezer nettóért havonta valami nagy cégnél eldugva egy 2x2m-es lyukban.


Ragozhatom ezerrel, de jó programozó csak jó matematikai ismeretekkel leszel.

2011. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bennem is felmerült ez a kérdés annó.Minek ehhez matek?Most h infón programozunk és egyre bonyolultabb feladatokat oldunk(az elején még szintén nem észleltem)észrevettem h vmi hiányzik, ahhoz h össze tudjak dobni 1 programot.és mint kiderült ez a matek.Soha nem volt az erősségem, és a programok összerakása is nagyon gyászosan megy egyedül.Informatikát szeretnék tanulni.(most abból is fogok érettségizni)Viszont én nagyon támogatnám ha lenne a főiskolán hardver szakosodás.Gépek szerelése.mivel az jobban is érdekell és jobban is megy :) (föleg h minimális gondolkodást igényel :D).de ha jól tudom ilyen nincs, szóval lesz ami lesz.
2011. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hardverek tényleg egyszerűek amíg működnek viszont utána nem mindig megy gondolkodás nélkül.

Abban viszont egyet értek hogy lehetne külön hardver és szoftveres szak.

2011. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Algoritmikus szemlélet

Logika

Geometria

Trigonometrikus függvények

Adatszerkezetek

...

egytől egyig matematika

Végső soron az informatika is matematika.

2011. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor én se leszek már informatikus:( Valami szak amelyhez nem kell 5/4-es matek és ami viszonylag jól fizet? nem feltétlenül magyarországra spanyol német svájc minden jöhet
2011. okt. 5. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!