Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kell ez a hülye anglomán...

Miért kell ez a hülye anglománia? Miért kell "applikáció"-t mondani mindenhol, ha egyszer lehetne "alkalmazás"-t is?

Figyelt kérdés
Csak mert az "applikáció" olyan "trendi"? Olyan "Apple"-ös? Mert azt leheh "app"-nek(/-nak) rövidíteni, az "alkalmazás"-t meg csak "alk"-nak, és az már nem olyan "trendi"?
2011. okt. 7. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Te mit érzel ilyenkor?
2011. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan ezért.

Nézz meg egy 80-as évekbeli magyar filmet, sorozatot.

Az utcákon mindenhol magyar táblák, magyar feliratok.

Mai szemmel nézve szinte már furcsa, hogy ilyet is lehet...

Miénk az egyik legszebb nyelv a világon, mégis a többség számára ciki használni...

2011. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az applikáció szónak köze volna az "Apple-"höz. Szerintem már a számítógépek elterjedése előtt is ismert volt a magyar nyelvben. Amúgy latin eredetűnek vélem. Persze vannak nemzetközi szavak, amik az internet terjedésével kerültek be a nyelvbe, de ezek használata sem feltételez szerintem anglomániát, csak egyszerűen nincs magyar megfelelőjük.
2011. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Never heared of it.
2011. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
A szó amit keresel a "heard".
2011. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Az igazi bunkóság ott kezdődik amikor angolul ejtenek egy másik nyelv szavát is.Pld a francia Marie-t Mérinek.
2011. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. 11:05: Vannak olyan alkalmak, amikor meg tudom érteni az angol szavak átvételét. Van olyan, hogy az angol szó tényleg rövidebb, tömörebb, szebb vagy kifejezőbb, és olyan is van, hogy a magyarban egyszerűen nincs szó arra, amit az angol szó kifejez. Ezek az esetek mind rendben vannak.

Csak azzal van bajom, amikor, mint itt is, teljesen feleslegesen vesznek át egy angolt, holott van rá ugyanolyan kifejező, ugyanolyan tömör, stb. magyar szó is... csak az angol "menő" és "menőzni" kell vele. Na, ezt nem szeretem, de ezt nagyon nem.


2. 11:05: Igen, tény, hogy latin eredetű, és alapjáraton valóban nincs is köze az Apple-höz, viszont hallottam valami olyan rebesgetést, hogy az Apple annó azért is választotta épp ezt a szót, mert "App"-nek lehet rövidíteni, és erről ugye nagyon könnyen eszébe juthat bárkinek az "Apple" is. Vagyis jó marketing.

És lásd feljebb, ennek a szónak egyenes magyar megfelelője az "alkalmazás". Ezért értetlenkedem.

2011. okt. 7. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Most neked az apple val van bajod vagy az angolal?

most halt meg steve jobs tartsuk tiszteletben

applikáció amugy sokkal hivatalosab szakszerübnek tünik azéŕ használják

amugy én sose látam app nak röviditve se alk nak jó talán néha de most az mindegy hogy egy forumon egy hétköznapi ember hogy szól hozá.

2011. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Most neked az apple val van bajod vagy az angolal?"


Az angol szavak felesleges átvételével.


"most halt meg steve jobs tartsuk tiszteletben"


Szóltam rá egy rossz szót is?


"applikáció amugy sokkal hivatalosab szakszerübnek tünik azéŕ használják"


Érdekes... évtizedeken át teljesen jó volt az alkalmazás, mindenhol azt használták, még a magyar Windows-ban is "Alkalmazások" voltak a Start menüben, nem "Applikációk". Egészen addig nem jött be az az "applikáció"-bolondéria, amíg meg nem jöttek az okostelefonok a maguk letölthető "applikációival" - amik persze ugyanolyan _alkalmazások_, mint amiket a számítógépeken is használunk.


Mi több, a hivatalosság és szakszerűség már csak azért sem jó érv, mert az okostelefonok elsöprő többségét pont nem hivatali-szakmabeli embereknek reklámozzák, hanem hétköznapiaknak, és azon belül is igen gyakran a fiataloknak. Tehát én itt még mindig sokkal inkább menőzést és trendkövetést látok, mint szakszerűséget és hivatalosságot.

2011. okt. 7. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!