Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tp-link tipusú (model:tl-mr322...

Tp-link tipusú (model:tl-mr3220) router-t hogyan kell le jelszavazni?

Figyelt kérdés

Odáig eljutok hogy bejutok a router menüjébe,de mivel angol és nem tudok angolul így nem nyúkálnék össze-vissza :)

Nem ismerek senkit aki ért az ilyesmihez.

A segítséget előre is köszönöm.


2011. okt. 10. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

Itt minden le van írva részletesen:

[link]

(WiFi - biztonságosan -alcím)

2011. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amint írtad a router menüjébe már be tudsz lépni, így azt nem írom le. Tehát onnan kezdjük, hogy bent a vagy a router menüjében. A bal oldalon látsz egy csomó mindent.

1. Klikkelj a Wireless menüpontra és azon belül a Wireless settings-re

2. Itt a következőket tudod állítani:

- SSID -ez az a név amit a WiFi hálózatodnak adsz. Ha engedélyezve van a SSID broadcast ( ezt lentebb lehet beállítani ) akkor mindenki ezt látja aki a közeledben WiFi után kutat.

- Region: állítsd Magyarországra ( Hungary ). Egyébként a te esetedben nincs jelentősége.

- Channel: ez legyen AUTO.

- Mode: többféle mód van én a 11bgn Mixed módot javaslom. Azért ezt mert nem tudom milyen eszközzel akarsz csatlakozni ( milyen szabványt támogat az eszköz ) a bgn beállítás mindent támogat.

- Channel width : automatic maradhat

- Max TX rate: ez is maradhat 150 Mbps. Ezt akkor piszkáld ha bizonytalannak érzed a WiFi kapcsolatot.


- Enable Wireless Router radio: lényegében ezzel kapcsolod ki és be a WiFi funkcióját a routernek, pipáld ki és akkor megy a WiFi radio

- Enable SSID broadcast: itt állítod be, hogy a "hálózat nevét" sugározza e a WiFi vagy sem. Maradhat bekapcsolva, nem ezen múlik, hogy feltörik e a WiFi hálózatod :D


- Az enable WDS az most neked nem kell.


3. SAVE gomb. Ezután a router szerintem újraindul és újra be kell lépned.


na eddig megvagyunk, most a jön a jelszavazás:


4. A WIRELESS -> Wireless Security menüpontra kattints.


Ezt válaszd ki: WPA-PSK/WPA2-PSK kell neked. A WEPet felejtsd el. Még nekem sem jelent nagy kihívást egy WEPes hálózat feltörése BackTrack-kel, pedig nem vagyok egy hacker, saját szórakozásomra törtem fel a saját hálózatom mert érdekelt a téma.


Szóval WPA-PSK/WPA2-PSK

- version: automatic

- Encrypton: automatic


PSK password: ide írd be a jelszót. Én ide általában valami értelmetlen és hosszú zagyvaságot írok be :D 8 karakter a minimum hossz.


A group key update period maradhat 0-án.


Bökj a SAVE gombra és a router újraindul és használhatod az immár titkosított hálózatod.

2011. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a PSK password az a jelszó amit majd akkor kell megadnod ha majd csatlakozol a WiFire telefonnal, vagy laptoppal vagy bármely WiFi képes jószággal :D
2011. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem fölöslegesen törted magad a válasszal. Mindez le van írva a linekelt fórumon, ráadásul képekkel is illusztrálva van.
2011. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van :), de én azt feltételezem, hogyha magától nem találta meg akkor egy linken sem fogja megtalálni :D
2011. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Plusz ezeket az adott router manualjaból olvastam ki. Neked biztosan nem okoz gondot ezeket beállítani,de lehet ő ha nem pont az a menüpontot látja akkor már elakad.
2011. okt. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösszi mindenkinek.
2011. okt. 10. 11:40
 9/10 ddnalor válasza:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ez router mennyire kezeli jól 3g usb stickeket? És mennyire gyors usb stickel internet kapcsolat?

Én vettem egy ilyet TP-Link TL-MR3040 , ez egy hordozható 3 g router. És kb fél óránként elvesztette a ruter a stickel a kapcsolat . Volt hogy 10 percig játszottam vele , ki be kapcsolgattam , kihúztam a sticket meg vissza mire újból észhez tért. Sebessége is kb fele volt mintha közvetlen a pc be dugom a sticket.

2012. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 P.O.C. ***** válasza:
Ha firmware a legújabb van rajta, nem sok mindent tehetsz. Legfeljebb megpróbálsz kérni a szolgáltatódtól egy másik stick -et. Sajnos ez van, az egyik típussal atom stabil és hozza az elérhető sávszél maximumát, a másikkal meg csak a szopás van. Számtech boltba dolgozom, több tucat ilyet állítottam már be (nem csak TP-link -et), de siker teljesen vegyes, nem olyan vezetékes internet esetében.
2012. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!