Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen op. Rendszert használja...

Milyen op. Rendszert használjak? Tudsz valamit ajánlani windows helyett?

Figyelt kérdés

tehát elsősorban fontos, hogy magyar legyen, egyszerű, gyors, ne legyen gond a vírusokkal, tehát valami normális vírusirtó is kellene rá, menjen rajta a .doc kiterjesztésű fájlok meg ami az office-ban van, meg az adobe által .pdf-ek, és filmeket is szoktam nézni

videókártya az alaplapra van integrálva, ilyen 64-128 mb körüli, szóval játékok nem mennek rajta

és egy teljesen alaptudással rendelkező felhasználó számára kellene valami jó kis operációs rendszert ajánlani


és persze az sem lenne mellékes, ha a windows 7 mellé fölmenne, és lehetőség szerint nem kellene a merevlemezt formázni telepítésnél


hallottam valami információfoszlányokat a linuxról, írna nekem valaki egy kicsit valamelyikről? melyiket érdemes használni?


2011. okt. 12. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Manapság nagyon (nagyon... ez relatív) divatos Linux terjesztés az Ubuntu. Van úgynevezett Live változata is, amely telepítést sem igényel, szépen használhatod Windows mellet. Persze, ha kompatibilis az adott számítógéppel.


Ingyenes programokat egyébként Windows alá is találhatsz. Irodai munkára jó választás az OpenOffice, vagy annak testvére, a LibreOffice.

2011. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Linux - Ubuntut javaslom. Nálam is az fut, a 10.10-es, de van frissebb.


[link]

2011. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

> Tudsz valamit ajánlani windows helyett?

Az Ubuntu Linuxot.

[link]

2011. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi

az ubunturól még jöhetnek infók!

2011. okt. 12. 13:59
 5/11 A kérdező kommentje:
és ezt az ubuntut a windows 7 mellé fel lehet telepíteni másodiknak?
2011. okt. 12. 13:59
 6/11 A kérdező kommentje:
vírusirtó erre kell?
2011. okt. 12. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Vírusirtó mindig kell. Bár Linux esetében kisebb a fenyegetettség.
2011. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én XP mellé raktam, kicsit utána olvastam, és utána nem volt vészes. (Egy vincsim van, szóval kicsit rendezkedni kellett rajta.) Bekapcsolásnál választhatsz, mi induljon. Az Office helyett OpenOffice van, elvileg kezeli a MS doksikat, bár én ritkán használom. Video lejátszáshoz mindig találtam megfelelő lejátszókát, nem volt még ilyen gondom. Vírusíróm nincs, Linuxra nagyon kevés a vírus, és azokat is jól viseli, ahogy hallottam. Kicsit más, mint a Windows, szóval ne várd, hogy egy "másik Win-t" kapsz, de meg lehet szokni.
2011. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Regisztrálj fel az ubuntu.hu-ra, a fórumon sok segítséget kaphatsz, jó fejek vannak ott.
2011. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kössz
2011. okt. 12. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!