Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Általános, iskolai képzéseken...

Általános, iskolai képzéseken hogyhogy nem linuxot oktatnak?

Figyelt kérdés

ha csak azt nézem, hogy egy egész iskolába mennyibe kerülhet az XP, és nem váltanak, mert spórolás van, nincs pénz a haladásra, nincs pénz a windows 7-re, miért nem használnak linuxot? mondjuk a kezdetektől fogva?


itt gondolok office használati képzésekre stb.


2011. okt. 12. 20:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Oktatják is, csak nem a majomképzőben :)
2011. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

20:53

egyik sem nehezebb a másiknál, ubuntu-windows

2011. okt. 12. 21:39
 13/15 A kérdező kommentje:

21:30

nem majomképző az,

az összes iskolában a windowst oktatják azokban az iskolákban, ami nem célirányos informatikát oktat, hanem irodai felhasználást, általános kezelést oktat


nem értem, hogy miért ne lehetne az ingyenes álaternatívát választani, amikor egyik sem bonyolultabb a másiknál


jah, hát igen, valaki jó pénzt zsebretesz, oszt elvan intézve

2011. okt. 12. 21:43
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a gimiben linux és windows is volt a legtöbb gépen. Rendszerint, ha windows kellett, akkor az a linuxon belül virtuális gépen futott (néhány gépen volt közvetlenül is). A könyvtári gépeken csak linux volt. Azt nem tudom, hogy a sima számítástechnika órákon mit oktattak (nekem ott olyan nem volt), de úgy hallottam, hogy még konzolos linuxot is (egyszer mesélt valaki valami rémtörténetet a konzolos linux témazáróról).
2011. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi nálunk mindkettőt használjuk
2011. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!