Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan égessek DVD-t úgy,...

Hogyan égessek DVD-t úgy, hogy a laptop is lejátsza?

Figyelt kérdés
A MinDig TV hálózatán keresztül nézem a tv- és egy USB eszközre rögzítem az adást. A gépen atkonvertálom, majd menüvel ellátva elmentem. Amikor rá akarom égetni egy DVD-re simán rá megy, de a lemez belsejétől kb. fél centis sávot kihagy. Az írás után a lemezt a laptop nem játsza le, csak egy teljesen üres lemezt ír ki, viszont a DVD lejátszó igen. Ha csak lemezt másolok, akkor nincs ilyen hiba és a laptop is lejátsza. Egyébként Burning Studio6-tal égetek 8X-el, mert ez a maximum. Az operációs rendszerem Windows7. Hogyan tudnám úgy felégetni az adatokat, hogy a laptop is lejátsza?
2011. okt. 16. 12:31
1 2
 1/13 Gish ***** válasza:

Először is nézd meg, hogy maga a laptop lejátszik e gyári DVD-t. Én anno DVD lejátszóval szenvedtem egy hétig, mire rájöttem, hogy nem is játszik le Xvidet:D


Ha lejátszik, akkor próbáld meg másik programmal. Én PowerIso-t használok, teljesen meg vagyok elégedve vele. Anno Nerot használtam, de annál voltak problémák, nem mindig jól írta meg a dvd-ket.

2011. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
10%
Gyufával.
2011. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A laptop lejátszik DVD-t, viszont én nem divX-esen, hanem normál menüvel rendelkező formában égetem a DVD-t.
2011. okt. 16. 12:57
 4/13 Gish ***** válasza:
Jajam, vágom, én csak egy példának mondtam az Xvides sztorit. Nézd meg másik íróval, hátha azzal megy.
2011. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szóval dvd-videót készítesz magyarul.

Meg tudod nyitni a lemezt a laptopodban?

Ha igen akkor két mappát látsz. A video_ts-ben társítsd a lejátszóddal a VIDEO_TS.IFO fájlt. Lehet hogy szükséges egy kodek is, bár azt nem írtad, melyik programmal szeretnéd elindítani. Mpeg2DSSetup.exe erre keress.


Mondjuk KmPlayer-nél társítva a VIDEO_TS.IFO fájlt nem kell semmi kodek, ha gondolod használhatod azt...

2011. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A laptop semmi féle képpen nem nyitja meg a lemezt. Egy ideig keres, azután mint üres lemezt írja ki. Semmi féle információt, mintha tényleg egy üres lemezt tennék be. A DVD hátulján viszont látszik az írási sáv, a DVD lejátszóban viszont gond nélkül elindul.
2011. okt. 17. 16:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Telepítsd újra a driverét a meghajtónak. Előbb eszközkezelőben driver eltávolítása, majd újraindítás...plug&play szóval települ magától. (ha minden jól megy...)

Más lemezekkel mi a helyzet?

2011. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ami nem ezen a gépen volt égetve, azt gond nélkül lejátsza.
2011. okt. 18. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbáltad másik íróval? Vagy telepítsd újra a burning 6-ot, persze előbb eltávolítás. Ilyenkor sakkozni kell, amíg ki nem derül mi a hiba.
2011. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
koszi, de más programmal is igy van
2011. okt. 19. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!