Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » TM ™, SM ℠ és (R)...

TM ™, SM ℠ és (R) Ÿ szimbólumok?

Figyelt kérdés
Mi a jelentésük? A (C)ˆ jelentésével tisztában vagyok.
2011. okt. 20. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


A trademark may be designated by the following symbols:


™ (for an unregistered trade mark, that is, a mark used to promote or brand goods)

℠ (for an unregistered service mark, that is, a mark used to promote or brand services)

® (for a registered trademark)

2011. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez angol, olyat én is találtam... :( De azért köszi. :)
2011. okt. 20. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A trademark may be designated by the following symbols:


™ (for an unregistered trade mark, that is, a mark used to promote or brand goods)

℠ (for an unregistered service mark, that is, a mark used to promote or brand services)

® (for a registered trademark)


Tessék lefordítom neked:

A TM egy nem regisztrált márkanév.

Az SM egy nem regisztrált szolgáltatás neve.

Az (R) egy regisztrált márkanév.

2011. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A megjelölés védjeggyel való védett jellegének feltüntetése

Az Egyesült Államokban a védett jelleg feltüntetése kötelező, ezért tüntetik fel a ® szimbólumot (regisztrált védjegy; nagy R betű egy körben). Ha nincs technikai lehetőség a szimbólum megjelenítésére, akkor (R) (nagy R betű zárójelek között) karaktereket is szokták használni. Szintén az Egyesült Államokban szokásos a ™ (=trademark; TM betűk [alternatívaként a TM betűk zárójelek között]) és SM (=service mark) jelek feltüntetése, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy bár a megjelölés nincs lajstromozva, azt a használója védjegynek tekinti. Számos országban – így Magyarországon – ezzel szemben nem kötelező a védjegy védett jellegének feltüntetése. Ezekben az országokban nem egységes a gyakorlat, Magyarországon a ® szimbólumot használják, vagy a „Törv. védve” (értsd: törvény által védve) feliratot.


Forrás: [link]



Az ® a ™ és társai mit jelentenek?

A magyar jogszabályok nem tartalmaznak rendelkezéseket a ™ és ® szimbólumokra vonatkozóan, ez egyrészt azt jelenti, hogy használatuk nem kötelező, másrészről pedig nem biztosít további jogi védelmet.


Forrás: [link]

2011. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Akkor a TM nekem tökéletes lesz, és kell is. xD
2011. okt. 21. 19:21
 6/6 anonim válasza:

"A szerző véleménye az, hogy ha valamelyik szolgáltatásnál vagy terméknél ezeket a jeleket látja, de a pipacsweb.hpo.hu oldalon mégsem találja meg védjegyként akkor legyen óvatos mert így a termék gyártója többnek szeretne látszani mint ami, eleve csúsztatással, látszat értékkel próbál eladni önnek!"

Két dolgot kell még figyelembe venni.

1. Ha más már használ hasonló levédettet, perelhet, a TM megjelölés lehet rosszabbító körülmény.

2. Ha nyomdázod, reklámozod, és árulod, évekig, de nem tudsz róla hogy más közben levédeti, akár rosszindulatból, pénzkeresetből is, pár év múlva beperelhet, mikor már a jogbitorlás az egekben.

:) Nincs olyan szöveg hogy, "jaj nem tudtam... bocs" , nem ér pontot.

2014. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!