Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik oprendszer jobb:...

Melyik oprendszer jobb: windows xp vagy windows 7?

Figyelt kérdés
Előnyöket és hátrányokat is szívesen olvasok!
2011. okt. 22. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
XP
2011. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Régebbi gépen, ha nem bírja a 7-et akkor XP, újabbakon 7...kicsit olyan a kérdés mintha azt kérdeznénk 98 vagy XP.


Igazából a 7, gyors, stabil, biztonságos is viszonylag, és folyamatosan támogatott oprendszer.


XP szintén jó, de azért csak egy 10 éves alapokon nyugvó oprendszerről van szó, aminek a támogatása is kezd megszűnni...ráadásul egy mai átlag gépen is hozza az xp gyorsaságát a 7, egy erősebb gépen meg végképp nem kérdés melyiket használnám.


Összességében, azt mondom, az a pár ember, aki eredeti oprendszerrel rendelkezik, és XP-je van, az használhatja azt is, vagy régebbi gépe van (7-8+ éves), akkor természetes h XP-lesz, a win7 meg sztem a mai kor XP-je, teljesen méltó utód lett.

2011. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
én átváltottam WIN7-re és tökéletesen meg vagyok elégedve vele XP után.
2011. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Ubuntu
2011. okt. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
XP.. most raktam vissza..
2011. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Windows xp jobb, igaz nincs rá frissítés de a win 7 sokat zabál..nekem is 3gb ram van benne meg 450gb-os vinyó de a win 7 lassú az xp pedig gyors...
2013. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 zoleeboss válasza:
78%
természetesen windows 7 a legstabilabb
2014. dec. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Természetesen az XP a Win7 naagyon lassú.
2015. jún. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 MolotovPunk ***** válasza:

Nekem sokáig XP volt 11 évig.Egy hónapja vettem egy komplett új gépet,ami jóval erősebb a régi gépemnél.Azóta Win7 van a gépemen.Én Win7-el megvagyok elégedve.Szerintem Win7 jó.XP is,csak az már kiöregedett nagyon.

Ettől függetlenül nem térnék már vissza XP-re.

2015. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

A Windows XP a legjobb választás minden olyan gépnél, ami engedi a telepítését. Most 2020. decemberében járunk és a legtöbb új és főleg notebook, laptop már nem engedi az XP-t szándékosan feltelepíteni.


Vannak trükkök , amivel ez a szándékos korlát kikerülhető de a legtöbb átlag felhasználónak erre semmi lehetősége.

Max. ekkor jöhet a WIN 7 rendszer talán helyettesítheti az XP-t. Sajnos a Win 7-es lassú rendszer a Vista-hoz hasonlítható de ha más nincs akkor lehet használni.


Az XP-t azzal is ki akarták 'csinálni' hogy nincs hivatalos webböngésző kínálat hozzá így a legtöbb https oldal megnyitása sokszor teljesen lehetetlené válna ha nem lenne mégis segítség.


Szerencsére a világon több nagy közösség készít a Windows XP- számára böngészőket, amik teljesen tökéletesek a régi rendszert is használva. A Pale Moon (a Pale Moon forkja és nem az eredeti Pale Moon és ez Firefox kódján alapul) az egyik verzió ami az egyik legjobb és magyarul is 'tud'. 95%-ban használható a legtöbb új weboldalon is. Azoknál van probléma, ahol kifejezetten a Microsoft által javasolt un. 'lassító' kódsorozatot rejtenek el a forrásszövegben elrejtett szkriptek formájában.


A lényeg az, hogy az XP az testre szabható, nem reklamál programok telepítésénél, minden szoftver megtalálható hozzá a nagyvilágban és azok tudása teljesen egyenrangú a Win 10 -re szánt programokéval. Nem kell frissíteni csak egy külső tűzfal kell és nem árt mint minden Windos-hoz egy megbízható alap víruskeresőt rajta tartani. Ennyi a trükk és még minimum 15 évig használatban fog maradni, amíg a régebbi 2008- után kiadott minimum 2 magos processzoros gépek fizikailag még működőképesek tudnak lenni.


Nos 2030- körül ki tudja hol lesz már a Windows 10 de az XP az még lehetséges megtalálható lesz nagyon sok millió gépen a világon. Amíg az internetes szabványokat nem módosítják alapjaiban, addig az XP az vígan fog működni és ingyen és stabilan, gyorsan. Az hogy nem adnak ki frissítést már 2011 óta az kit érdekel. Már 2008 óta nekem is le van tiltva minden frissítés a XP AntiSpy programmal. Nincs szükség semmi frissítésre úgy jó a XP szerviz pack 3-as ahogy elkészült nem kell semmi hozzá soha.


Nekem 2008-óta feltelepített verzió működik napi használattal egy ASUS 2 magos processzoros notebook-on. Soha nem lassul nem fagy meg nem romlott el eddig. Ccleaner-t, Advanced Windows Care-t és utána az YP AntiSpy-t kell hetente 1 szer lefuttatni és így stabil marad évtizedekig az OP rendszer.


Nem azt akartam leírni, hogy a haladás útjába kell állni. Azonban csak azért cserélni Op rendszert, hogy a gyártókat gazdagítsuk annak semmi értelme. Addig kell használni egy rendszert amíg tényleg alapjaiban elavult.


A ma ismert Windows 10 az teljesen az eredeti CP/M az az majd a később a DOS rendszerre épül ma is! Ki lett egészítve a modern 'többfeladat'(multitask) kezelővel és a Xerox-tól és az Apple -tól ellopott grafikus felülettel. Mai napig tagadják de a Win 10 is csak egy 'toldott foldott' DOS alapú rendszer.


Bill Gates -ék vették meg egy amerikai programozótól 50 ezer dollárért és átnevezték CP/M névről IBM DOS-ra és MS DOS ra.


Nos azóta sok modernizálás lett rajta végrehajtva de az alap az ugyan az és ebben rejtőzik a dolgok hibája és ezért ez a nagy 'mamut lomha' rendszer. A WIN 10-et állandóan 'toldani- foldani' kell és frissíteni mert minden része hemzseg a hibáktól.


Alapjaiban már egy teljesen új rendszert kellet volna készíteni a Microsoft -nak de az már egy másik történet lenne..

2020. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!