Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért használja a CPU 50%-át...

Miért használja a CPU 50%-át az explorer. Exe? Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napban jelentkezett ez a probléma, hogy az explorer.exe sokszor 50, de van hogy 100%-ot használ a CPU-ból. A Process Explorer nevű programban megnéztem, hogy az explorer.exe-n belül pontosan mi az, ami ilyen sokat használ, és ezt találtam: ntdll.dll RtlAllocateHeap+0x18c ez mi a szösz? És hogy lehetne elérni, hogy ez az izé ne kezdje el néha magától a CPU 50%-át használni? Olyan is volt, hogy ugyanez a dll 2x futott és akkor 100%-ot használt. Aki meg tudná mondani a probléma megoldását, annak nagyon megköszönném.
2011. okt. 24. 05:11
 1/7 anonim ***** válasza:

az explorer.exe a számítógéped teljes grafikai irányításáért felelős valamilyen kinézeti állapot aktív illetve túl sok parancsikon van kint az asztalon

Javaslat vedd le a "bit" felbontást és álj át a win 2000 kinézetre! le fog menni 10% alá!

2011. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de nem igazán szeretném átállítani a grafikát, eddig is ilyen volt és eddig nem volt gond, de az utóbbi időben lépett fel ez a gond, ezért inkább megszüntetni szeretném a problémát, nem hozzá igazodni, ha lehet, bár a neten sehol nem találtam rá megoldást:/
2011. okt. 24. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Az RtlAllocateHeap valamilyen Dinamikus memória lefoglalásával kapcsolatos folyamat lesz. Szerintem inkább az van, hogy van egy program, ami hirtelen sok memóriát igényel, és ennek a lefoglalása túlterheli a gépet.
2011. okt. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagyis, a program nyilván az explorer.exe, a kérdés, hogy miért. Valami driverre gyanakszok, azok tudnak a legkönnyebben tönkremenni.
2011. okt. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Használj google chrome-ot! Nagyon jó böngésző!
2011. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most nem böngészőröl van szó...

Hanem a Windows intézőről...

2011. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az újabb válaszokat! az a helyzet, hogy ez a probléma akkor jelentkezik, ha megnyitok egy mappát (bármilyen is legyen, mindegyiknél elindul) szóval nem hiszem, hogy egy program lenne... és olyankor utána mindig lefagy a mappa és le kell állítanom:/ pedig előtte sose fagytak le a mappák, vagy csak nagyritkán, de mostmár ez a jelenség mindennapos lett...
2011. okt. 30. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!