Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a számítógépem...

Mi lehet a baja a számítógépemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy 1 éves gépem, amit úgy rakattam össze, hogy fussanak rajta az új játékok is. Semmi gond nem volt vele eddig. Most viszont, ahogy be szeretném kapcsolni, rendesen elkezd felpörögni, és amikor "csippannia" kellene, akkor hallgat, utána egy kis idő után (kb. 5 másodperc) csippan az eredetihez képest egy egész hosszút, olyan 2 másodperceset. Ez után szinte megáll tölteni, semmi hangot nem ad ki a továbbiakban, nem próbálkozik felállni, olyan mintha feladta volna. A monitoron semmi nem látszik az egész folyamat alatt, végig fekete.

Tudna nekem segíteni valaki? Vagy talán tippet adni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 27. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van? gyártó-típus
2011. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gigabyte P41-ES3G Intel P41 LGA 775

Viszont, most újra megpróbáltam bekapcsolni, és most a hosszú csippanás után még jobban felpörgött, talán akkor pörög így mikor valami új játék fut rajta. Ez változtat valamin?

A monitor továbbra is fekete, bár most az egér már világított.

2011. okt. 27. 19:12
 3/4 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam mégegyszer, ezzel együtt azt hiszem 7x próbáltam bekapcsolni, de most sikerült, felajánlott egy rendszer visszaállítást, szóval remélem, hogy mostmár működni fog.

A kérdés viszont továbbra is fent áll, ha véletlenül megint megmakacsolná magát, akkor mi lehet benne a rossz?

2011. okt. 27. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

ha egy hosszút és egy rövidet csipog akkor a memóriádat igazítsad meg. Ha értesz angolul akkor ezalapján te magad is megtod mondani mi a hiba:


1 short: System boots successfully

2 short: CMOS setting error

1 long, 1 short: Memory or motherboard error

1 long, 2 short: Monitor or graphics card error

1 long, 3 short: Keyboard error

1 long, 9 short: BIOS ROM error

Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly

Continuous short beeps: Power error

2011. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!