Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minecraftban a furnace-t hogy...

Minecraftban a furnace-t hogy kell használni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 12:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A furnace magyar jelentése kemence.

A felső részre az égetni valót kell helyezned (pl.: arany-, vasérc, étel)

Az alsóba égető anyag kell, ez lehet: szén, faszén, sapling (facsemete), deszka.

Szenet bányászás útján szerezhetsz. (Nem tudom menyire vagy új a Minecraft világában ezért az alapoktól kezdem) Vannak a sima szürke sziklák, meg vannak olyanok amikben külömbözö anayagok (szén, arany, gyémánt, redstone, lapis lazulit) van. A sima kővet és a szenet a fa csákány is széttöri (a többi anyagot nem szeretném részletezni, ha megkérsz akkor szívesen megcsinálom azt is).

Van a szénszerzésnek egy könnyebb módja is, faszenet gyártani. A nyers faanyagot (wood) el kell égetni a furnace-ben, mivel pont szenet akarunk szerezni ezért mással kell begyújtani. Én deszkával ajánlom mert a sapling-et (facsemetét) nem pazarolnám erre. Azt tudnod kell, hogy a deszka és a facsemete kevés ideig ég, ezért figyelj oda, hogy ha a tűz előbb tűnik el mint, hogy elkészülne az égetni valód akkor kezdheted előröl, az egészet csak újabb tüzelőanyagra lesz szükséged mert ez elégett.

A sima szén és a faszén teljesen ugyanolyan csak nem helyezheted őket egymásra. (ez elég idegesítő tud lenni)

A szén (beleértve a faszenet is) pontosan 8 dologra elég ideig ég.

Viszont egy vödör lávával is begyújthatód a kemencéd, ez több mint 100 dolog elégetésére is elég. (kár hogy egyszerre max 64-et rakhatsz be égetni valóból)


Remélem segítettem. És bocsi, hogy hosszúra sikeredett.

2011. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!