Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mp3 és FLAC közti különbség...

Mp3 és FLAC közti különbség észrevehető?

Figyelt kérdés

320 kbps mp3 és FLAC közt észrevehető a különbség?

Leszedtem ugyanazt az albumot ilyen formátumokban és alig észrevehető a különbség, pedig valami kirobbanót vártam:D


2011. nov. 2. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Profi hangtechnikánál észreveszed, de egy kis mezei hangszórón nem.
2011. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a FLAC veszteségmentes tömörítés, de az MP3 320 kbps-on is észrevehetetlenül romlik. Elég, ha meghallgatsz egy audio CD-t a gépen, na az is pont olyan minőségű, mint a FLAC, ha ehhez lejátszol egy MP3-at 320-on, tényleg nem hallod a különbséget... ennyi...
2011. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig pont 3x akkora az album mérete, no de igazatok van. Szerencsére azért minimálisan hallatszik, vagy csak beleképzelem:O
2011. nov. 2. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ min hallgatod, no meg fülfüggő a dolog...

Én speciel hallom, vagy inkább érzem. Ha jó erősítő-cd pároson hallgatsz zenét, ne alázd le "őket" mp3-mal, ha sima cuccod van szinte mindegy. Állandó bitráta 320-ban a lehető legjobb mp3 minőség lesz.

2011. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

A világ "süketebbik felének megfelel az mp3.

Egy elektronikus zenénél jó az mp3 is, de egy hangszeres zenénél már észrevehető a különbség. Nem tudod megmondani, hogy mi hiányzik, de az mp3 "lélektelenebbül" szól. Az mp3 lényege nagyjából az, hogy a fül számára nem hallható hangrészeket eltávolítja. Egy élő hangszer esetében a hangzás sokkal összetettebb mint egy elektronikus hang esetében, pláne, ha több hangszer szól egyszerre. A másik része a dolognak a tudat. Magára valamit is adó zenerajongó nem hallgat "csonka" zenét.

2013. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Zene: Paul Van Dyk Ft. Hemstock & Jennings - Nothing But You


Max hang (fejhallgatóval) - Pionner HDJ1000

320Kbps MP3 - Basszus torzit

898Kbps FLAC - Nem torzit szépen kiadja a hangokat


Háttérhangok

320Kbps MP3 - Néha, hallani nagyon halkan

898Kps FLAC - Hallani, egyfolytában szépen szól


Méret:


320Kbps MP3 - 4,77 MB

898Kbps FLAC - 49,4 MB


(Ha kevés helyed van és szeretnél Flac zenéket vegyél egy külső HDD-t vagy több TB-os merevlemezt)


(Ha nincs sok helyed és nincs pénzed merevlemezekre maradj az MP3 320Kbps-nál, vagy vásárolj eredeti CD-ket)


(Ha stúdióban zenével foglalkozol és esetleg zenét készités előre elkészitett alapokból a Flac fájltipust válaszd).


Creative A320 (új)

MP3 Vs. Flac - Nem hallható különbség, csak nagyobb a fájlméret, olcsóbb PC hangszórókhoz nem érdemes Flac fájltipusú zenét használni. Audio CD-hez pedig optikai meghajtó vagy asztali lejátszó szükséges.

2014. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sokféle véleményt olvas az ember erről a témáról, ezért - gondoltam - magam próbálom ki.

A zene: Creol - Latin Passion/Oliver

1. mp3, 320 kbps, 48 kHz >>> Winamp

2. Flac, 5-ös kompresszió >>> VLC

Eszközök:

- Toshiba LapTop, minőségi hangkártyával

- Marantz PM5005 erősítő (hangszínszabályzó kikapcsolva)

- Quadral QLX202 hangfal

Lejátszás:

Nagyjából egyszerre indítottam a két lejátszó programot, és a forrást a hangkártya keverőpultján kapcsolgattam ide-oda, felváltva és sokszor.

Tapasztalat (a FLAC az MP3-hoz képest):

- Tisztább, teljesebb hangkép.

- A sztereo térhatás jobban érvényesül, a hangszerek jobban elkülönülnek (nem mosódik össze).

- A magas hangok (főleg a cin) sokkal erőteljesebben (de nem tolakodóan) és határozottabban szólnak.

Összegezve:

Számomra nem kétséges, hogy még belépő szintű, de audiofil eszkőzökkel is jól észrevehető a minőségi különbség a legjobb (320 kbps, 48 kHz) MP3 tömörítéssel, illetve a FLAC tömörítéssel létrehozott zene között, természetesen a FLAC javára.

2015. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hunnita válasza:

Sziasztok!


PC - Denon Pma - Magnat Sonobul.

Csatlakzom az előttem szólóhoz, annyival kiegészítve, hogy én hangszínben és hallhatóságban folyamatos ingadozást érzek az Mp3-nál és ettől fárasztó a hallgatása. Mindezt úgy, hogy nincs zajszűrő a gép és az erősítő között. Flac-el minden sima liba.

2015. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem vehető észre különbség, viszont hallható.
2016. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!