Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért állt le hirtelen a...

Miért állt le hirtelen a gépem, és nemtudom bekapcsolni?

Figyelt kérdés
Hali,már kb fél éve eléggé tulszokott melegedni, bekapcs után fél órával. pár hónapig az is megoldás volt ha ujrainditom, és akkor lehül. pár hete viszont levettem a ház egyik falát, mert az ujrainditás sem segitett. ugy 10perce viszont leállt, az áramhoz csatlakoztató kis dobozkán meg tojást lehetne sütni olyan meleg. probáltam visszajkapcsolni, de semmi nem történik. az áramot viszont kapja rendesen, mivel a bedugott usb-k világitanak. légyszi segitsetek. elöre is köszi
2011. nov. 2. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az történt, hogy megsütötted a géped. :)


Tudod a hosszú évek alatt a gép ventilátorain (tudod, ezek hűtik) nagyon sok por telepszik meg. Legalább fél évente ajánlott a gépet takarítani. Ha a gép túlmelegedik, akkor nem újraindítani kell, hanem KITAKARÍTANI. A helyzet ugyanis az, hogy a por felgyülemlik ilyen vatta szerű anyagot képezve egy idő után, ami elzárja a hűtőbordák közti légáramlást, plusz ha túl sok van belőle még a ventilátorok is megálhatnak tőle. Persze ez több mint egy év után válik igazán evidenssé, amikor már bekapcsolni sem tudod. Te ezzel ellentétben csak újraindítottad és most meglett az eredménye. :)


Az a "doboz" amibe az áram megy a tápegység és ha nem tudod beindítani a gépet, akkor az azt jelenti, hogy vagy a tápegység sült meg, vagy minden más is a gépben.


Gép takarítás alatt azt értem, hogy oldallap levesz, valami szellősebb helyen pedig sűrített levegővel kifújat, vagy előszoba is megteszi, csak nem ajánlott a padlószőnyegen csinálni. :)

Ez persze felületes. Én fél, max évente alkatrészekre szedem és mindent egy tiszta ecsettel megtisztítok. Egy hozzá nem értőtől ez persze nem várható el, de a felületes tisztítás nem nagy kunszt.


Ha nem értesz hozzá, kérj meg valakit aki igen. Persze ha megsütötted a géped, akkor már mindegy. :)

2011. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!