Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szamitogepet, vagy...

Milyen szamitogepet, vagy laptopot lehet venni 150. 000 forinter, ami gyors, es nem akadnak rajta a komolyabb jatekok? Legyszives irjatok le, hogy milyen az alaplap, winchester, tap, videokartya, stb.

Figyelt kérdés
A regi gepemnek mar minden baja van,es ugy dontottem, hogy veszek egy ujat.Szeretek szamitogepes jatekokkal jatszani,szoval olyan szamitogep,vagy laptop kene, amivel siman lehetne komolyabb jatekokkal is jatszani.
2011. nov. 3. 21:18
 1/5 Katoonene ***** válasza:
83%

Ez egy jó kérdés, 150.000 forintért össze tudsz állítani olyan gépet /tehát te rakosgatod össze, és nem kompletten veszed meg/ hogy egy közép-gamer PC lesz a végeredmény.


Egy két példa:


[link]


Sok a silány ajánlat, de legalább tudod, hogy a komplett gépnél mire számíthatsz, lényeg a

- min. 3 mag legalább 3000-es fordulaton /25 ezertől alaplap/

- 4-8 GB RAM

- legalább 1 GB videókártya

- mai játékok mellett legalább 256 gigás winchester, de én ha új gépet vennék legalább 1 terrát tennék bele 2-3 winchesteren.

Ezek a fő csapásvonalak, a többin már hamarabb lehet spórolni, a "régi" géped helyett vagy mellé kellene a gép, monitort nem tudom, bele kell-e számolni..



Viszont laptopot egy középkategóriásat tudsz venni ennyi pénzből, amin pl. nem fog futni a Battlefield 3...szerintem ég és föld a különbség egy asztali pc és a laptop között.


130. ezerért egy ilyen laptopot vettem:

Samsung NP-RV509-S01HU notebook



Intel Core i3 380M 2,53 GHz

4GB DDR3, 500GB SATA HDD

NVIDIA GeForce 315M VGA


A GTA 4 medium-high beállításokkal fut, Witcher 2 szintúgy, bár nem tudom még komoly játéknak számítanak-e még, Battlefield 3 és a COD Modern Warfare 3 minimumon fut, de ha a mai erőigényes játékokra akarnám használni medium-full grafikán, nem ilyen laptopot vettem volna.

150-ből messze nem fogsz olyan erős laptopot találni, mint egy komolyan összeállított pc-t...


A visszakérdés az lenne:

- monitort kell számolni a kalkulálásnál, így konkrétan össze lehetne állítani

- konkrét példák játékokra

- asztali vagy hordozhatót?

2011. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kossz hogy valaszoltal:)

Inkabb asztaligepet szeretnek.

Konkret pelda a jatekra: battlefield3

2011. nov. 4. 10:44
 3/5 Katoonene ***** válasza:
83%

Mivel egyelőre rajtam kívül más nem válaszol, így:


3 mag minimum 2900-as teljesítménnyel

minimum 1 GB videókártya (ati v gforce)

4 GB RAM (1000 körüli fordulatszám)

Ezekhez kell ragaszkodni, komplett gépek esetén ami ezeket tartalmazza, ott jó lesz az alaplap, stb.

Még esetleg annyit, hogy 500 GB winyó legalább, de ha 10 Battlefield 3 szintű játékot fel akarsz tenni, akkor ajánlom 2x 500 GB, illetve 7.1-es hangkártya hozzá.

2011. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kössz:D
2011. nov. 6. 14:15
 5/5 anonim válasza:
hát inkább gépet vegyél mint laptopot
2013. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!