Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Leálló laptop: 2,5 éve laptopo...

Brányi Bence kérdése:

Leálló laptop: 2,5 éve laptopom az utóbbi két napban gyakran leáll. Korábban is lehalt már kék halállal, de most simán elszáll és újra sem indult. Tud-e erre valaki valami megoldást?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hardveres vagy szoftveres a probléma (Avast vírusirtót használok).
2011. nov. 4. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
mit csinálsz miközben leáll? nem aksi gond? vagy rossz hűtés?
2011. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy elegendő port nyelt be, hogy túlmelegedjen itt-ott, a hőmérő szenzoroktól messzebb is.
2011. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

(A testvérem is a hűtésre gondolt)

Majdnem minden nap használom, reggeltől estig.


Ha viszont melegedne, akkor miután elszáll, nem tudnám egy darabig visszakapcsolni (mivel még ugyanolyan meleg) - de rögtön a leállás után is ment.

A másik észrevételem (két újabb elszállás után), hogy a böngésző pár másodperccel a leállás előtt a böngésző be akarta zárni magát.


Egyébként a lakás leghidegebb helyiségében használom, szabadban sohasem.

2011. nov. 5. 07:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Én évente portalanítom, és elég durva egy év után is. Ha vga driver frissült, attól is lehet. Egy memtestet is néznék. Hirtelen ennyi :)
2011. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Néhány újabb leállás után a következőket vettem észre:


- csak azután történik, ha bekapcsolom a wifit (vezetékes internetünk van, én egy router én közbeiktatásával érem el (a hálózat nyitott, de csak az én Mac-emet engedi fel)).


- nem kell megnyitnom a böngészőt (testvéremmel LAN-on játszottunk, de a végeredmény ugyanaz lett)


- pár leállás után megy (pl.: tegnap este 20:00-tól nem szállt el és még ma sem).

2011. nov. 6. 08:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alaplap chipkészlet driver frissítéssel megoldódik.
2011. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban, úgy tűnik, hogy csak driver-frissítési problémák voltak. Sajnos anno az akkor laptopban még ritkább Intel Core2duót kiegyenlítendő egy SIS Mirage-os videókártyával látták el. Na mindegy, még egyszer köszönöm minden hozzászólónak.

2011. nov. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!