Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagyhat le a Win7-em,...

Miért fagyhat le a Win7-em, mindig kb. fél percekre? Először a Fireforx, majd néha az egész rendszer, de csak fél percre, de ez állandóan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először a Fireforx, majd néha az egész rendszer, de csak fél percre, de ez állandóan. Nem tudom, mert most raktam újra 3 napra, vírus nem lehet kizárva, mert a vírusirtóm is jó. Drivereket automatikusan telepítette a win7 ill. felismerte. Valami ötlet?


2011. nov. 4. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem XP-m van. Érdekes dologra jöttem rá. Állandóan fagyogatott nekem is. Megjegyzem: 2 db merevlemez van a gépemben. Szóval fagyott, fagyott. Megnéztem a vezetékeket, azt, ahol a tápfeszültséget kapja a merevlemez, szóval a sárga-fekete-fekete-piros vezetékeket. A csatlakozó érintkezők már feketék voltak, meg ki is tágultak. Meguntam már, hogy állandóan ezzel van a baj. Levágtam a dugasztról mind a 4 vezetéket, és a merevlemez csatlakozó érintkezőire forrasztottam őket. Ezt a módszert nem ajánlom olyannak, aki egyáltalán nem ért az ilyen dolgokhoz, mint forrasztás, mert esetleg több kárt csinál, mint hasznot. Ez egy amatőr megoldás, de hasznos. Azóta nem fagy a gép. Nem mondom, hogy minden gépnél ez okozza a lefagyásokat, de nagy a valószínűsége. Lefagyást okozhat még a széles szalagkábel, ha csak egy szál is nem érintkezik megfelelően. Rossz, hibás memóriakártya, sőt nem megfelelő videokártya is okozhat lefagyást.

Ha kb fél perce fagy le, akkor lehet a fentebb leírt okokra gondolni. Ajánlatos még alaposan kiportalanítani a gépet, ellenőrizni a ventillátorokat. Nekem a gép mindkét oldala le van véve, így jobb a hűtés, az is igaz, hogy így hangosabb.

2011. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az baj, hogy nekem laptopom van, és nem nagyon akarom szerelgetni.
2011. nov. 6. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem, ahhoz nem nagyon értek.
2011. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Laptop? annál nem kellene ezt kipóbálni.

Nekünk is van még " házas " gépünk, és bizony annak is az oldala lennt van. Az is igaz fél éve biztosan nem volt bekapcsolva. Voltak képek amit adathordozóval áthoztam az új gépre.. De még nem kizárt megbízhatóbb lenne ha azt használnám.

2012. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!