Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vagy számítógép?

Laptop vagy számítógép?

Figyelt kérdés

Ki szerint melyik a jobb és az előnyösebb?

Nincsenek nagy igényeim,internetezéshez,filmezéshez,tanuláshoz meg ilyesmihez használom.Jelenleg van sima asztali számítógépem,de most azon gondolkodom,hogy laptop-ot kellene venni.

Csak nem tudom,hogy érdemes-e egyáltalán belemenni az ilyesmibe?

Arra gondolok,hogy ha pl egy laptopban elromlik valami,akkor az költségesebb.

Segítsetek,hogy érdemes e laptopot venni?

A jelenlegi gépem ilyen tudással bír és valami ehhez hasonlót szeretnék:


VGA:NVIDIA GeForce 8500 GT 512 MB

AMD Athon 64 X2 Dual Core Processor 5000 + 2,61 GHz

RAM:1 GB

Hálózati kártya: NVIDIA nForce Networking Controller

Hang-, video és játékvezérlő: SoundMAX Intergrated Digital HD Audio

HDD:Samsung HD252HJ (232,5 GB---256 GB)

DVD / CD-Rom meghajtók: HL-DT-ST DVD RAM GH22NP20


2011. nov. 7. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A laptop is számítógép. :)

Az asztali gép olcsóbb, a cuccok is bele, így a kérdés az, hogy megbánod-e, ha 20.000-rel többet költesz laptopra, mint egy ugyan olyan konfiggal bíró asztali gépre. Mert több érv szól a laptop mellett.

Én is ugyan így voltam, mint te. Laptopra váltottam és nem bántam meg. Sokkal kényelmesebb, tudod ágyba vinni, stb., igaz, drágább, de valamelyest "cserébe" kevesebbet fogyaszt.

2011. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
netezés filmézésre jó a laptop de ha már játszani akarsz akkor asztali pc-t jobb venni mert fejleszthető és olcsóbbak bele a cuccok.
2011. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok, laptopról álltam vissza asztali gépre.

Sztem az nem érv h "ágyba tudod vinni", annyiért nem éri meg egy tök új gép.

De neked kell tudnod, ha pl koli, és otthon között kell utazgatnod és kell vinned a gépet, akkor vehetsz laptopot.


De amúgy a mostani géped is teljesen korrekt a céljaidra, abból az 1GB ramból csinálsz 2-4GB-t és tökéletes lesz, akár Win7-et is feltehetsz rá, és tökéletes lesz, és olcsóbban ki is jössz.

2011. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"netezés filmézésre jó a laptop de ha már játszani akarsz akkor asztali pc-t jobb venni mert fejleszthető és olcsóbbak bele a cuccok"....ez tény, de ahogy mondta, elég neki a jelenlegi tudással bíró gépe, akkor viszont felesleges egy laptop ugyanilyen teljesítménnyel.
2011. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

igen,tudom,hogy az laptop is sz.gép,a kérdés kiírása után rájöttem,hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést,de így is értettétek és ez a lényeg.:)

hát a játék nálam maximum a sims 3 ra terjed ki,de ez gondolom,hogy nem okoz gondot a laptopnak sem.

tehát akkor eddig a laptop az amit előnybe részesítetek.

esetleg ha linkelnétek olyan 100.000 körül,annak örülnék

2011. nov. 7. 21:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok félreértéseket...a tény az az,hogy elromlott itthon egy gép és az a választás van,hogy én kapok egy lap topot és ezt meg odaadom tesómanak vagy tesóm kap egy új gépet,de neki ez is megfelelne és én meg már régóta szeretnék laptopot.ennyi a történet :)
2011. nov. 7. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Őszintén kell neked a hordozhatóság vagy nem?

Ha a nem lenne a válasz akkor sokkal jobban jönnél ki asztaliból.

2011. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

HA ÍGYIS-ÚGYIS LAPTOPOT KAPSZ, mi a francnak kell hülyítened az olvasókat ezzel a kérdéssel??!!


Ha 10+1 érv szólt is volna amellett, hogy ne laptopot, vegyél, Te 1.5, max 2 érvvel úgyis megmagyarázod magadnak, és laptopot vetetsz. >(

2015. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!