Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell egy Ink kiterjesztés...

Hogy kell egy Ink kiterjesztésű fájlt kibontani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:

ink = parancsikon


kibontani nem lehet, ez csak olyan mint egy url, egy hivatkozás egy másik (könyvtárban lévő) fájlra.

A tulajdonságaiban meg tudod nézni melyik fájlra mutat, és onnan megnyitni. Ha ez a fájl már nem létezik a gépen, akkor a parancsikon használhatatlan, és törölhető.

2011. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ink, hanem lnk, mint LiNK :)
2011. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok köszi. Nem nagyon értek hozzá. Az a bajom, hogy lementettem lemezre és nem tudja lejátszani a dvd lejátszó, csak a számítógép.
2011. nov. 8. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Két dolog miatt nem tudja lejátszani:

1. a kiterjesztése miatt, amit a dvd-lejátszó nem kezel

2. és a parancsikon működése miatt: az nem azonos az eredeti fájllal, csak egy pár kB-os linknek felel meg. A gépen azért tudod lejátszani, mert ott megvan a forrás amire hivatkozik, míg egy másik gépen megnyitva megint nem fog lejátszani semmit, hisze a te géped tartalmára hivatkozik a fájl, ami a másikon nem létezik.


Megoldás: a lemezre a valódi fájlt írd ki. Azt nem másolni kell, hanem egy dvd-író programmal a lemezre égetni.

2011. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én Néro-val próbáltam volna felírni. De miért nem találom az eredeti fájl-t, vagy hol találom? én csak azt a pár kb-os linket látom csak, ezt írtam fel a DVD-re, amit a gép lejátszik, csak a DVD lejátszó nem.
2011. nov. 8. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:

jobb klikk a .lnk fájlon, tulajdonságok -> cél keresése.

Amire ugrik azt írd ki a nero-val.

2011. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a géped sem azt a pár kilobájtos fájlt játssza le, csak megkeresi a fájlt amire a hivatkozásul szolgáló .lnk fájl mutat és azzt játssza le.

Kb úgy képzeld el a parancsikon működését, mint egy cetlit amit otthon kiteszel az asztalra, pl ilyen felirattal, hogy kaja a hűtőben. Amikor hazaér a családtagod akkor megtalálja a cdetlit és követi az utasítást és megtalálja a kaját a hűtőben. Viszont ha én elviszem a cetlit a szomszédba akkor ha azt a szomszéd találja meg akkor ő a saját hűtőjében fogja keresni a kaját pedig ott nincs. :)

2011. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat segítettél!
2011. nov. 9. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!