Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy ATI Radeon (jelen esetben:...

Kristóf222 kérdése:

Egy ATI Radeon (jelen esetben: HD 4770-es) típusú videókártyát fel lehet-e váltani egy Geforce-osra egy AMD Athlon (tm) II X4 640 processzorral rendelkező gépnél úgy, hogy kompatbilis legyen rá és jól működjön?

Figyelt kérdés
Tudatlanságomért elnézést, de nem vallom magam nagy informatikusnak úgy hogy gondoltam rákérdezek, hogy pénz ne vesszen el feleslegesen. A kérdés jobb játékok gépen való futtatása miatt merült fel.
2011. nov. 14. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha mindkettő pci-es (ami biztos)

Mennyiből veszel és milyet?

2011. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Mindkét gyártó videókártyái egy SZABVÁNY (PCI-Express) csatlakozóval csatlakoznak az alaplapodhoz és te pedig egy az AMD-től és Nvidiától független operációs rendszeren akarod mindezt használni. Természetesen működni fog Nvidia kártyával is a géped.

Jómagam egy GeForce 9800GTX+ videókártyát használok egy AMD Phenom II X4 955 Black Edition-höz párosítva, megelégedéssel.


Egyébként kedves kérdező, csak mert GeForce lenne a kiszemelt új videókártya, még nem biztos, hogy jobb mint a Radeon HD4770!

A jelenlegi Radeon sorozat is elég jól sikerült (HD6770 például).

Nem biztos, hogy sokat nyernél egy GeForce-al. Persze eszemben sincs lebeszélni.

2011. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Addig ne ítéljünk amíg nem tudjuk mit akar venni.
2011. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondataidon elgondolkozva nem mondtál rosszat. Ha már megemlítetted, meg tudod-e mondani azt is, hogy az elöbb említett ATI 6770-es vagy esetleg 6670-es videókártyák kompatibilisek-e a Gigabyte MA785GM- US2H (2009-es) típusú alapra? Szeretném hogy az alaplapot és a processzort(2010-es) ne kelljen kicserélnem, csak a videókártyát de mégis a számítógép meg tudja állni a helyét később is csak ezzel az egy változtatással. (Főként játékok futtatására legyen jó) A mostani 4770-es videókártyám kb.: 4 éves.
2011. nov. 14. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondoltál? Természetesen jó hozzá. Ajánlom a HD6770-et, esetleg a HD6750-et, de a HD6670 nem lenne akkora előrelépés. Szerintem. (hacsak nem a DirectX 11, de ez gyenge kártyával nem nagy kunszt, nemde?)


Milyen processzort teszel alá? Itt már nem árt, sőt szinte kötelező egy 4 magos. Különben csúnyán visszafoghat olyan játékoknál, ahol számít. (GTA4, valaki?)

2011. nov. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, úgy döntöttem, hogy egy GIGABYTE ATi Radeon HD6770 1Gb OC (GV-R677OC-1GD) típusú videókártyát veszek az elöbbiekben már említett AMD Athlon (tm) II X4 640 processzorhoz és a Gigabyte MA785GM- US2H alaplaphoz, és így még a gépet sem kell újratelepítenem (remélem). :) Bár 1 utolsó dolog még a fejembe ötlött, hogy a 3,00 GB (RAM) fizikai memóriát esetleg megnöveljem 4,00 GB (RAM)-ra.
2011. nov. 15. 20:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Remek választás és valóban, csak drivert kell majd frissítened. (vagy még azt sem)

A ramot sem bánod meg, BÁR fontos kiemelnem, hogy ha eddig 32-bites oprendszert használsz és veszel még ramot - az 1 gigás videókártya mellé, mindenképp cseréld az oprendszered 64-bitesre, hogy kihasználhasd a sok memóriát. A Windows 7 64-bites változata elég népszerű, magam is jó véleménnyel vagyok róla.

2011. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hááát, a bit változtatásról szóló javaslatról kétes véleményem van. Egyrészt elfogadom és tisztában vagyok vele hogy nagyobb teljesítményre lenne képes, viszont másodlagosan meg csak azt tudnám felhozni, hogy (mint már mondtam) leginkább játékok futtatására szeretném minél alkalmasabbá tenni a gépet (hogy fusson ilyen mint pl.: Battlefield 3, Lord of the Rings War in the Nort stb...), azonban még nagyon régi játékokkal is szívesen játszok (mint pl: Stronghold Crusader, Heroes of the might and magic III.) és nem tudom hogy ezek a régi játékok felismerik-e már a 64 bites OP rendszert. De vannak (azt hiszem) olyan játékok is melyek nem pont régiségük miatt, de nem futtathatók 64 biten (ezt csak hallomásból tudom).
2011. nov. 16. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb mai és régi játék, így vagy úgy, de futtatható 64-bites oprendszeren. Na nem mondom, találkoztam már egy pár játékkal, ami nem működött SEHOGY, de ezek nagy része olyan, hogy már XP-n is körülményesen futott. Azonban NINCS ÉRTELME 4GB ramot venni és 32-bites oprendszert futtatni. Ez olyan, mint ha vennél egy Ferrarit azért, hogy a közértbe járj vele.

Ha nagyon fontosak a régi játékok, "dual bootolhatsz" is két oprendszert. Előbb telepíted a Windows XP-t egy partícióra, majd telepíted a 64-bites Windows 7-et egy másikra. A mindennapok során használhatod a Windows 7-et és ha kedved van játszani egy régi játékkal, ami nem fut Windows 7-ön, csak átváltasz XP-re. (vagyis újraindítod a gépet)


Bárhogy is, előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz a Windows XP leváltása. Már 10 éves oprendszerről beszélünk elvégre.


Egyébként ha ez nyomós érv, a Windows 7 jóval stabilabb, mint az XP és annak sok nyűgétől is megszabadít. Tévhit, hogy nem lehet 64-bites oprendszeren játszani. Az új játékok már évek óta úgy vannak megcsinálva, hogy fussanak rajta (vagy épp elődjén, a Vistán). Tényleg nagyon kevés játék nem fut rajta. Érdemes utánanézni a neten, hogy ami neked kell játék, fut-e rajta.

2011. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megfogadom tanácsaidat, és gondolkodok a dolgokon, hogy ki tudok-e jönni ezekből. Valószínűleg igen, csak kicsit mélyre kell nyúlnom a bukszámba, mert ez azért egy lényeges beruházás lenne. Végső soron megköszönném eddig gyors és segítőkész válaszaidat, valamint gyakorlatai és eméleti tudásaid által megválaszolt problémák orvosolását. Örülök hogy az én szememből nézve, egy ,,szakmabiztos" ember fogalmazta meg kicsinyes, de annál inkább költséges témán múló kérdéseimet. Ha ezzel a témával kapcsolatban még felmerűlne probléma, és kérdést intéznék, azért számíthatok még válaszaidra?:)
2011. nov. 16. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!