Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes lenne-e váltanom...

Érdemes lenne-e váltanom Windows 7-re, ha játékra akarom használni a gépet, és nem tudom hogy melyikkel érhetnék el több FPS-t, az XP-vel vagy a 7-el?

Figyelt kérdés

processzor: AMD Athlon II X2 255 Dual Core 3Ghz

ram: 3Gb DDR2

VGA: Ati Radeon HD 5570 1024Mb

(Alaplap: ASRock N68C-S UCC)


A lényeg, hogy eddig minden játék futott rajta, persze nem mindet tehettem max-ra, a több fps végett, de úgy tudom, hogy pl. az új játékok, amik támogatják a DirectX10-et, azok gyorsabban futnak 7 alatt, mint XP alatt, függetlenül a géped teljesítményétől, a többi pedig ugyanúgy. Ennek mi a valóságalapja? Lenne-e értelme nekem 7-re váltanom, vagy az csak a nagyobb energiaigénye miatt még lassítana a játékokon?


2011. nov. 16. 01:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Az XP egy elavult 10 éves op.rendszer. Már ezért is megéri leváltani, mert bírja a gép a win7et.

A win7 inkább csak memóriát igényel jobban, abból pedig neked van bőven, ráadásul jobban ért a többmagos procikhoz, mint az xp.

Manapság pedig a játékokat, drivereket, mindent win7re optimalizálnak, nem xp-re.

2011. nov. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túl sokat valószínűleg nem vááltozna, max pár fps-t.

De az biztos hogy a konfigodat jobban tudja kezelni egy Win7...ráadásul a támogatása is folyamatos.

2011. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontos számokat nem tudok, azt viszont igen, hogy a win7 nagyobb és sokkal több gépet eszik az XP-nél.
2014. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!