Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg tudnám valahogy csinálni?...

Meg tudnám valahogy csinálni? FONTOS!

Figyelt kérdés
Egy internetes szavazásról van szó, és azt szeretném beállítani, hogy x időnként szavazzon magától a gépem. Lehetséges ez? Ha igen, hogyan?
2011. nov. 16. 11:23
 1/2 A kérdező kommentje:
persze úgy, hogy közben kellene frissítenie.
2011. nov. 16. 11:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet, de még nem láttam olyan oldalt ahol nem zárták volna ki azokat a szavazatokat, ahol bármilyen szabályos aktivitási mintázat rajzolódik ki.

Az a legfeltűnőbb, amikor egy gép pörgeti a számlálót, és sok ilyen számláló annyira megakasztja a rendszert, hogy amikor lezárják a szavazást, még akkor is érkezik szavazat, hiszen azt a gép (program) nem tudja megállapítani hogy befut-e az üzenet, ő csak küldi folyamatosan.


Ezért nem érdemes internetes szavazásokon indulni, egyrészt nem mérvadó az eredmény (hiszen nagy közönséget is meg lehet szólítani és irányítani), nincs olyan hogy valaki meg nem próbálna csalni, és ezek miatt sosem az nyer aki valóban a legszebb/legügyesebb/legkreatívabb, hanem aki több fantomszavazót képes összegyűjteni. Nem egy ilyen szavazást láttam már, ahol a csalások miatt egyszerűen kizárták az indulót, vagy nullázták a számlálót, vagy csak levonták az automata-szavazatokat, amit könnyű felismerni.


Na persze a nem internetes szavazás sem mindig tiszta, olyat is láttam már, ahol az újságban lévő szavazószelvényeket egyszerűen ellopták az újsággal együtt, a kihordó hátszelében dolgozva.


(tudom, nem segített a válasz, de szerintem úgy nyerjen valaki, hogy meg is érdemli - az meg nem indok, hogy ha más is csal akkor te is csalni fogsz)

2011. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!