Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Probaltam huzni a procit,...

Probaltam huzni a procit, sikerult is, de ma gondoltam megnezem milyen kicsit magasabban, es amikor ramentem h mentes es ujrainditas, azota nincs kep?

Figyelt kérdés

Nem erzekeli a billentzut se az egeret se a monitort...

Hogy tudnam visszaallitani??? Keren aki tudja az surgosen irja meg, koszonom


2011. nov. 16. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Cseréld vissza a procit az eredetire.
2011. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hogyan?
2011. nov. 16. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy BIOS reset valószínűleg megoldja.

Ennek két módja van:


1.) Az elegáns megoldás. Van egy CLR_CMOS nevű jumper az alaplapon. Ezt rövidre kell zárni a kis pöcökkel ami van rajta.

[link]

Ilyen egy jumper.

Általában 3 tű van a CLR_CMOS esetén. Ebből kettő rövidre van zárva. Le kell emelni a kis pöcköt és a másik kettőt rövidre zárni vele. Ezután indítsd el a gépet. Lépj be a BIOS-ba, majd kapcsold ki a gépet. Tedd vissza eredeti állásába a jumpert.

Eztán már működnie kell a gépnek, ajánlott ismét minden beállítani a BIOS-ban az igényeidnek megfelelően.


2.) A tescos megoldás. De egyszerűbb. Az alaplapon van egy gombelem. Vedd ki az elemet (kikapcsolt állapotban persze). Várj ~2 percet. Tedd vissza. Kapcsold be és ismét állítsd be a BIOS-t.


Mindkét megoldás ugyan azt eredményezi - a BIOS beállításait gyári állapotba állítja vissza. Legközelebb jobban vigyázz a beállításokkal. Ha nem tudod mit csinálsz, ne erőltesd.

Bár van lehetőség tuningra, nem mindig éri meg.

2011. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha nem romlott el, akkor ne javítsd meg...
2011. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és szabály, hogy ha a gépben turkálsz, legyen kikapcsolva, kihúzva MINDEN. Mielőtt benyúlsz a gépbe, várj ~1 percet, továbbá mielőtt az alkatrészekhet nyúlsz, vezesd le az esetleges statikus elektromosságot, fogd meg pl a ház egy nem festett fém részét, vagy nyúlj a radiátorhoz vagy máshoz.
2011. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm szépen a tescos mód bevált, tovább nem kísérletezek vele, még egyszer köszi!!!
2011. nov. 16. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Előttem lévők mindent elmondtak, csak egy valamit hagytak ki.


NE nyúlkálj a proci teljesítményéhez és órajeléhez. Nem véletlenül állították be olyanra, amin eredetileg volt. Ha turbózni akarsz, akkor előtte kérd ki valakinek a véleményét, hogy meddig lehet és milyen hűtés kell még hozzá (ha nincs elég jó).

2011. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értelmesebb alaplapok tudnak olyat, hogy ha rossz procibeállításokkal nem indul el, akkor törlik a rossz beállítást, és alapra állnak vissza. Esetleg ASUS lapoknál van olyan, hogy ha a billentyűzeten lenyomva tartod a DEL gombot miközben bekapcsolod, akkor is visszaáll alapbeállításra.
2011. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!