Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gomb készítése Photoshopban!...

Gomb készítése Photoshopban! Highlight hiba?

Figyelt kérdés

Photoshopban készítek egy menüt, amit aztán beillesztenék az Adobe encore DVD 2.0-ba. (kezeli, ugyhogy az nem lehet probléma)

Úgy csinálom, hogy megnyitok egy .psd kiterjeszésű menüsablont és azt alakítom át.

A probléma ott van, hogy én nem egyszínű alakzatot szeretnék highlightként használni, hanem egy képet.

Ez nem működik, ugyanis ezt is egyszínűként ábrázolja.


Ha valaki tud megoldást a problémámra, vagy volt már hasonló esete, írjon!


2011. nov. 18. 14:00
 1/1 A kérdező kommentje:

Nah, megoldottam, és hogy ha lenne még valaki, akinek ugyan ez a problémája, annak elmondom a megoldást:


Photoshopban a gombot alkotó rétegeket egy mappában kell tárolni, aminek a neve végén szerepelnie kell ennek: "(+)". Ezt eddig is tudtam. De!

A DVD encore (2.0 mindenképp) csak 3 különböző színt kezel, így ha színes a képed, akkor szét kell szedni 3 színre. A három szín ha három rétegre került, akkor a nevük végén írd be: "(=1)","(=2)","(=3)".(értelemszerűen: "-első szín- ...(=1)" stb...)

Ha több mint 3 színed van, megpróbálkozhatsz azzal, hogy szétszeded a 3 fő színre, és kb 75%-os átlátszóságot adsz nekik. (Ezt nem teszteltem, de elméletben működhet.)


Remélem segített!

2011. nov. 30. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!