Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok XP-t telepíten...

Miért nem tudok XP-t telepíteni laptopra? A keresőben se találok semmit erről.

Figyelt kérdés
HP 635. Most XP SP3 van rajta, de egyben van a merevlemez, így újra akarom telepíteni, particionálni. Telepítéskor azonban beáll a kék halál, amikor a fájlokat másolja. Azt nem értem, akkor hogy bírták rátenni az XP-t? Ugyanaz a lemez. Próbáltam a SATA drivereket integrálni telepítőre, semmi. Biosban pedig semmi beállítási lehetőség nincs. :(
2011. nov. 18. 17:57
 1/9 zeronibble ***** válasza:
Hirtelen 2 dolog jut eszembe. Ha LG az optikai benne, akkor az szokott 3 év alatt vakulni elég rendesen. A lemezt kéne ellenőrizni valahol máshol, és még ha jó, akkor is átmásolni (érdemes utánakeresni, hogy mivel és hogy lesz sikeres). Előfordul, hogy a lemezed és az olvasófejed amortizálódott annyit, hogy elszáll. De hogy miért pont kékhalállal? :)
2011. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy vadiúj laptop, tehát valami más lehet a hiba, de mi...
2011. nov. 18. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen problémám volt új laptopomnál. A BIOS-ban kell a merevlemeznél átállítani valamit, hogy ne enhanced legyen, hanem compatible. Szerintem könnyen megtalálod.
2011. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi olyan beállítási lehetőség nincs a biosban, mindenhol kerestem a neten, mit lehetne még. Marad a kalapács...
2011. nov. 18. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem tudom mi lehet. De kérdezősködj a Prohardver fórumán, ott sokkal jobban értenek hozzá. Valahogyan biztos meg lehet oldani.
2011. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

BIOS-ban találták AHCI-t? Azt kéne átállítani IDE-re. Persze az integrált sata driverrel kicsit gyorsabb lenne a latop. Vagy a telepítő rossz, vagy nem sikerült az integrálás.

Win7 nem jött be? Azzal nem lenne sok gondod.

2011. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs AHCI, sehol sem találom, alig lehet valamit állítani a biosban. :/ Azt hiszem, tényleg az lesz, hogy Win 7-re váltok, de az meg fogja enni a gépemet. :( Köszi a válaszokat.
2011. nov. 18. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Van Lite verzió is.

Vagy starter?

2011. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is nemrég vettem laptopot,azt javasolták,hogy ne is próbáljak rá xp-t telepiteni,mivel a szoftver elavult,és az uj laptopok,nem támogatják bizonyos dolgokban az xp-t.

Win hetet raktam föl,és semmi gond vele,jól működik,nekem jobban tetszik már mint az xp.

2011. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!