Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ENNYIRE lassú a számítóg...

Miért ENNYIRE lassú a számítógépem? :S

Figyelt kérdés
Sziasztok olyan problémám van, hogy olyan lassú lett a számítógépem, hogy az már elviselhetetlen...1 hónapja még jól működött, mondhatni, hogy pár nap alatt lassult le...feloltás normális, utána mikor kijön a desktop onnantól kb 20 perc míg kijönnek az ikonok stb...AVG-vel átvizsgáltam a gépet, nem talált semmit...task manager-böl kilöttem a haszontalan progikat..meg pl mikor használom a gépet internetezésre a böngészö állandóan lefagy, elöjön a homokóra, a program nem válaszol...gondol egyet és fél percig zökkenömentesen megy...aztán ujra lefagy...a házon mikor igy lefagyogat, lelassul világit a dióda, mintha töltene valamit, de a task managerbe a CPU usage kb 5-10 százalékon van...ugy 10 másodpercenként lefagy,belassul xD mi lehet a probléma? remélem azért érthetöen irtam le...köszi elöre is
2011. nov. 19. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Így elsőre megcsekkolnám azt a merevlemezt...
2011. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megkéne nézni a processzor hőmérsékletét. Keress rá erre a progira: Speedfan
2011. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A Hard Disk Sentinel azt írja, h merevlemez kondíció 100%.Mit kéne még megnéznem ezenkívul? a speedfan-t meg lehúzom, köszi
2011. nov. 19. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt néztem volna a merevlemezen, hogy milyen az írási/olvasási sebessége (pl CrystalDiskMark) illetve, hogy nincs-e csutkára telepakolva adattal...továbbá meg lehet sasolni, hogy csökkentett módban is ilyen lassú-e a gépezet.
2011. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké,ezt megcsinálom..48C a cpu höérséklet...az sok?
2011. nov. 19. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
48C alaphelyzetben nem túl kevés, de nem is veszélyezteti a procit. Terhelve viszont elérheti kb a 60C-t, ami nyáron még feljebb kúszhat...az már nem a legjobb. Csekkold át a hűtés rögzítését és nem árthat egy kis portalanítás sem a gépben. Ha nincsenek rendszerhűtő ventik, szerezz bele azt is. A lassulásod viszont lehet, hogy mástól van (netezés közben nem hiszem, hogy akkora hőmérsékletekre hevülne, hogy lefolytsa magát a CPU).
2011. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!